Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny

Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny.

Od września 2010 r. w naszym Ośrodku działa Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny (SPK). Jest to miejsce, do którego może przyjść każdy i porozmawiać o problemach dotyczących wychowania, ale nie tylko. Do Punktu mogą też zgłosić się uczniowie, którzy mają problemy w szkole - dotyczy uczniów ze wszystkich warszawskich szkół.

 

Uczniowie i rodzice mogą zwracać się do naszych specjalistów z prośbą, np. o mediacje w szkole, szczególnie gdy dziecko ma konflikt z nauczycielem. Specjaliści SPK w razie konieczności pomagają poza Punktem, np. w szkole. Zapraszamy też naszych absolwentów, którzy oczekują wsparcia psychologicznego lub rady wychowawców.

 

Do tej pory z pomocy SPK przy Osowskiej korzystali głównie rodzice dzieci, które sprawiają problemy wychowawcze. Zapraszamy do nas nauczycieli, pedagogów i kuratorów sądowych, rodzinnych do konsultacji z naszymi specjalistami.

 

Specjaliści SPK Osowska:

Konrad Mińko- Ukończone studia Pedagogiki Specjalnej o specjalizacji Pedagogika Resocjalizacyjna oraz Resocjalizacja Sądowa.

Wykonuje obowiązki Kuratora Sądowego, wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii oraz prowadzi warsztaty edukacji seksualnej w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

Zakres udzielanych konsultacji:

* Zagrożenie niedostosowaniem społecznym

* Trudności wychowawcze: zachowania buntownicze, nieprzestrzeganie norm społecznych

* Problemy z nauką: problemy z koncentracją uwagi, wagary, nierealizowanie obowiązku szkolnego.

 

Elżbieta Marusiak- Ukończone studia z zakresu psychologi. Aktualnie trzeci rok terapii rodzinnej. Od czterech lat psycholog w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

 

Zakres udzielanych konsultacji:

* trudności w zakresie funkcjonowania rodziny (podejście systemowe)

* zagrożenie niedostosowaniem społecznym

 

Jak się skontaktować z nami?

Telefonicznie z sekretariatem naszego Ośrodka 22 516 98 20 - i poprosić o kontakt z Koordynatorem SPK Konrad Mińko.

Napisać e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.