Lekcja na planie filmowym

22 lutego br. uczniowie klas I A i II A wybrali się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie na wystawę „ Plan Filmowy” , pierwszy plan filmowy udostępniony do celów edukacyjnych.

Tematem wystawy jest wyprodukowana przez WFDiF "Karbala" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza - film opowiadający o jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków w Zatoce Perskiej , przywracający pamięć o współczesnych polskich bohaterach. Podczas realizacji zdjęć filmowcy musieli sprostać wielu wyzwaniom organizacyjnym, technicznym i inscenizacyjnym, które podczas oprowadzania po wystawie stają się pretekstem do opowieści o niełatwej sztuce produkcji filmów.

Dzięki współpracy z autorem scenografii Markiem Warszewskim, w hali zdjęciowej wytwórni powstała fascynująca ekspozycja, na którą składają się m.in. fragmenty oryginalnej scenografii, rekwizyty i kostiumy z filmu "Karbala" oraz najważniejsze elementy planu filmowego i część edukacyjno - multimedialna.

Poruszając się ścieżką wytyczoną pośród dekoracji filmowej, zwiedzający wystawę mogą znaleźć się w miejscu, w którym toczy się akcja filmu i dowiedzieć się, na czym polega praca filmowców na planie.

Tekst: M.S.