aktualności rok szkolny 2011/2012

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Bezpieczne wakacje 2012"

W ramach programu „Zdrowy uczeń” finansowanego przez Urząd m.st. Warszawy, uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie pt. „Bezpieczne wakacje 2012”. Organizatorem konkursu był NZOZ „Centrum Medycyny Szkolnej”. Realizatorkami tego konkursu były nasze panie pielęgniarki: p. Ewa Wilewska i p. Grażyna Abramczyk. Uczniowie pod opieką p. Anny Ambroziak wykonali prace plastyczne o tematyce bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Więcej…

Turniej o Puchar Dyrektora Jędrusia 2012

Po raz trzeci (21.06.2012) z rzędu zostaliśmy zaproszeni na Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Jędrusia i po raz trzeci z rzędu wygraliśmy. MOS Osowska zatem zdominowała od trzech lat ten turniej. Gospodarzom turnieju z Józefowa zapadliśmy w pamięć na lata; i dzieci i dorośli szczerze nam gratulowali kolejnego zwycięstwa; narodził się nawet w Jędrusiu fan klub naszej drużyny.

Więcej…

Memoriał im Grzegorza Maja 2012

W dniu 19 czerwca 2012 roku nasi wychowankowie uczestniczyli w Memoriale im Grzegorza Maja organizowanym corocznie przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 na ul. Patriotów. W zawodach sportowych nasi uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe "rocznik starszy 1994 i 1995" i "rocznik młodszy 1996 i młodsi".

Więcej…

Turniej Piłki Nożnej ADIDASA

Firma Adidas zorganizowała z okazji Euro 2012 turniej piłkarski gimnazjów. Do turnieju zostały zgłoszone 32 gimnazja warszawskie , w tym Gimnazjum 162 przy MOS Nr 7. Drużyny zostały podzielone na 8 grup, po 4 drużyny każda. Mecze rozgrywane były na specjalnie utworzonym boisku w strefie kibica przy Pałacu Kultury i Nauki. Drużyny grały w 5-osobowych składach(plus rezerwowi); każdy mecz trwał 2x10 minut.

Więcej…

Nowy Wzrok - badania

Dzięki Centrum Okulistycznemu Nowy Wzrok 18.06.2012 wszyscy nasi wychowankowie zostali poddani badaniom wzroku. Głównym celem projektu pod nazwą Wzrok na Szóstkę z Plusem jest zwrócenie uwagi na problem drastycznie zwiększającej się liczby dzieci z wadami wzroku oraz potrzeby ich wczesnego wykrywania.

Więcej…

XIII MITYNG Lekkoatletyczny w MOW Barska

W zeszłym roku na tym mityngu i turnieju zajęliśmy 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w lekkiej atletyce i pierwsze w turnieju piłki nożnej. W tym roku po raz kolejny mityng i turniej zakończyliśmy na podium. Nasi chłopcy w lekkiej atletyce ulegli tylko gospodarzom z Barskiej, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji końcowej, piłkarze natomiast nie obronili 1 miejsca i tym razem (18.06.2012) zajęli 3 miejsce.

Więcej…

Uroczyste Podsumowanie Warszawskiej Ligi PNOWiDD

20 czerwca 2012 r. o godz.16.30 w sali 106 odbędzie się Uroczyste Podsumowanie Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka sezonu 2011/2012. Liga istnieje od siedmiu lat i już po raz siódmy uroczystość odbędzie się w Wyższej Szkole Nauk Społecznych (wcześniej Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej) „Pedagogium”- ul. Marszałkowska 115 (przy Placu Bankowym).

Więcej…

Trening Reprezentacji

13 czerwca 2012 r. na stadionie Polonii Warszawa odbył się otwarty trening reprezentacji Polski w piłce nożnej, w którym uczestniczyli nasi chłopcy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak trenują najlepsi polscy piłkarze, tacy jak: Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Przemysław Tytoń czy Wojciech Szczęsny.

Więcej…

Mecz MOS Osowska vs Policja

W dniu 5 czerwca 2012 r. w ramach Dnia Bez Przemocy na boisku MOS Nr 7 na ul. Osowskiej 81 odbył się wyjątkowy mecz piłki nożnej. Na zaproszenie naszego Ośrodka przybyli policjanci z Komisariatu VII przy ul. Grenadierów w Warszawie.

Więcej…

Grupa MOSPAN na studenckim przeglądzie teatralnym

5 czerwca 2012 na scenie studenckiego teatru "...ale o co chodzi...?" Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie podczas przeglądu "Przystanek Bielany" wystąpi Grupa MOSPAN z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7. MOSPAN zaprezentuje autorskie przedstawienie, pt. „Rozmowa z ojcem” w reżyserii wychowawcy MOS Nr 7 p. Marcina Kostyry.

 

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Żora Korolyov

4 czerwca 2012 r. w ramach "Dnia bez przemocy" nasz Ośrodek odwiedził słynny tancerz Żora Korolyov. Gość opowiedział wychowankom o blaskach i cieniach życia tancerza. Chłopcy dowiedzieli się jak ciężko trzeba pracować, aby osiągnąć sukces. Pan Żora zdradził, że w przeszłości był on ofiarą nietolerancji ze względu na swoje ukraińskie pochodzenie i radził chłopcom, aby nigdy w ten sposób nie reagowali na innych ludzi. Chłopcy z podziwem słuchali słów gościa oraz oglądali jego występy taneczne.

Więcej…

Festiwal Filmów Piłkarskich

W kwietniu wzięliśmy kilkakrotnie udział w Festiwalu Filmów Piłkarskich. Festiwal odbywał się w Centrum Olimpijskim. Mieliśmy możliwość oglądać filmy o tematyce piłkarskiej przedstawiające historię polskiej piłki nożnej, najlepszych piłkarzy oraz historię światowej piłki nożnej. Spotkaliśmy się też z kilkoma znanymi byłymi piłkarzami, którzy opowiadali o swoich sukcesach z dawnych lat. Braliśmy również udział w konkursach wiedzy o piłce nożnej zdobywając nagrody.

Więcej…

XXI Turniej Piłki Nożnej

Maj 2012 - XXI Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Dom Dziecka na Al. Zjednoczenia - kategoria starsza chłopców.

Już po raz piąty wzięliśmy udział w tym turnieju, z czego raz wygraliśmy (2 lata temu) i trzy razy byliśmy na 3 miejscu. I tym razem po raz już czwarty zajęliśmy 3 miejsce. Pechowo zaczęliśmy turniej przegrywając pierwszy mecz 1:3 z MOS Reymonta (ostatecznie okazali się zwycięzcami turnieju) choć przez cały czas mieliśmy przewagę z gry.

 

Więcej…

Konkurs Plastyczny "Bezpieczne wakacje 2012"

W związku z tym, że zbliżają się wakacje, nasza szkoła organizuje konkurs plastyczny dla wychowanków MOS Nr 7 w Warszawie na najciekawszą pracę plastyczną pt.: „Bezpieczne wakacje 2012”.

 

Więcej…

Minifestiwal w języku angielskim

Dnia 30.05.2012 odbył się w naszej szkole pierwszy „Minifestiwal epizodów teatralnych, filmowych i skeczy w języku angielskim dla uczniów szkól przy MOS i MOW w Warszawie”.

Wystąpiły na nim zaledwie dwa zespoły, ale mimo to zabawy i emocji było co niemiara.

Więcej…

Konkurs "Lato z rowerem"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym Banku BGŻ pt. "Lato z rowerem". 26. 05. 2012 roku w Banku tym odbył się dzień otwarty dla uczniów i ich rodziców. Marcin Kędziński – uczeń klasy III b, zajął II miejsce.

Więcej…

Festiwal Chemii

W dniu 25 maja 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Chemii, który odbył się na terenie Technikum Nr 27 przy ul. Saskiej 78 w Warszawie.

Celem imprezy było propagowanie poprzez zabawę tego przedmiotu wśród uczniów gimnazjum. Podczas festiwalu było wiele atrakcji, m.in.: rewia mody, gry i zabawy o treści chemicznej, występy artystyczne, stoiska chemiczne (kryminalna chemia, kosmetyczna chemia, magia chemiczna, perfumeria chemiczna). Uczniowie otrzymali w prezencie próbki męskich perfum.

Więcej…

Majówka 2012 w Jędrusiu

Głównym punktem Majówki (18.05.2012) był bieg sztafetowy o Puchar Starosty Otwockiego. Nasi wychowankowie w składzie: Krystian Zieliński, Damian Jabłoński, Łukasz Sosnowski i Mikołaj Komendowski spisali się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce. Powtórzyliśmy tym samym sukces sprzed dwóch lat, gdzie również zajęliśmy 2 miejsce.

Więcej…

Wzrok na szóstkę z plusem!

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 bierze udział w programie: "Wzrok na szóstkę z plusem"

Ilość głosów na szkołę – Gimnazjum Nr 162, zdecyduje czy odwiedzą nas Specjaliści z Centrum Okulistycznego, by przeprowadzić bezpłatnie badania przesiewowe wśród wychowanków.

 

Więcej…

English Key - Klucz do zrozumienia innych

17 maja 2012 trzech uczniów ostatnich klas gimnazjum: Przemysław Drzazgowski, Marcin Kędziński oraz Marcin Tąderski, wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez ZSS nr 92. Konkurs nosił tytuł „English Key: Klucz do zrozumienia innych”.

Więcej…

Konkurs matematyczno - przyrodniczy "SPEC" - najlepsi

W dniu 16 maja 2012 roku w Gimnazjum nr 150 w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konkursu matematyczno-przyrodniczego „SPEC”. Nasz ośrodek reprezentowała 4-osobowa drużyna

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Andrzej Supron

Polski sport wyczynowy, więcej światowy sport, zna wielu wybitnych sportowców, wielokrotnych medalistów mistrzostw olimpijskich, świata i Europy, którzy swoimi pojedynkami sportowymi elektryzowali cały sportowy świat. I to jest prawda, ale prawdą jet także to, że wśród tych wybitnych sportowców bardzo trudno będzie znaleźć 17-sto krotnego medalistę z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Wśród tych nielicznych, wielkich zdobywców sportowych jest zapaśnik, którego dzisiaj mamy zaszczyt gościć w naszej szkole.

Więcej…

Dzień Rodziny

Dnia 14.05.2012 w naszym Ośrodku obchodziliśmy dzień rodziny; dzień mamy, taty, babci, dziadka, rodzeństwa, słowem tych którzy wychowują i wspierają naszych wychowanków w domu czy w domach dziecka. Oczywiście zaprosiliśmy rodziny naszych chłopców na obchody tego święta co było dla chłopców największą gratyfikacją za ogrom pracy jaki wykonali przy organizacji całego dnia.

 

Więcej…

Uroczystość Święta 3 maja na pl. Zamkowym w Warszawie

3 maja 2012 roku na pl. Zamkowym w Warszawie odbyły się obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wśród zgromadzonego tłumu, uroczystości przyglądali się wychowankowie MOS Nr 7 w Warszawie.

 

Więcej…

Podaj serce - koncert charytatywny

26 kwietnia 2012 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 wzięli udział w charytatywnym koncercie galowym wieńczącym XIV edycję akcji "Podaj serce", zorganizowanej przez Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” z Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Więcej…

Wycieczka do Muzeum Geologicznego

Dnia 26 kwietnia 2012 r. uczniowie klasy I b byli na wycieczce w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Uczniowie mogli podziwiać bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone w tematyczne wystawy, a także szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej.

Więcej…

Niedzielny spacer po stolicy

W piękną słoneczną niedzielę (22.04.12.) nasi wychowankowie wraz z wychowawcą wybrali się na spacer po Warszawie. Spacer stał się doskonałym pretekstem do rozmów nt. wartości narodowych, sztuki, patriotyzmu, dziedzictwa narodowego a przede wszystkim rozmów o historii Polski.

 

Więcej…

Gala zwycięzców - "Pasja na maxa"

19 kwietnia 2012 w Audytorium Centralnym Politechniki Warszawskiej, na zaproszenie Logitech Poland, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie „Pasja na maxa”. Jedną z nagrodzonych ekip jest grupa z MOS Nr 7 w składzie: Wojtek Fila, Mateusz Wolski, Dominik Forysiak, Denis Androsz i Krystian Zieliński oraz opiekun p. Marcin Kostyra.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Ryszard Szurkowski

W dniu 18 kwietnia 2012 mieliśmy zaszczyt gościć w naszym ośrodku wielkiego sportowca i wielkiego człowieka, mistrza świata, wicemistrza olimpijskiego, czterokrotnego zwycięzcę największego, w tamtych latach, amatorskiego wyścigu na świecie - Pana Ryszarda Szurkowskiego.

Więcej…

I Bielański Turniej Piłki Siatkowej

15 kwietnia 2012 r. reprezentacja MOS Osowska wzięła udział w I Bielańskim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Reymonta. Turniej rozgrywany był w Hali Sportowej przy ul. Conrada systemem każdy z każdym. W sumie uczestniczyło w nim 6 zespołów z różnych placówek.

Więcej…

Zwiedzanie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

W dniu 13 kwietnia 2012r. wychowankowie naszego ośrodka pod opieką wychowawców p. Małgorzaty Fili i p. Krzysztofa Pieczykolana zwiedzali Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Forcie IX Czerniakowskim na warszawskiej Sadybie. Jest to oddział Muzeum Wojska Polskiego, który zajmuje się gromadzeniem sprzętu ciężkiego Wojska Polskiego i armii obcych.

 

Więcej…

Od chemii się wszystko zaczyna...

Po raz kolejny w tym roku szkolnym, uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w wykładzie popularno – naukowym z chemii popartym ciekawymi eksperymentami. Uczniowie z różnych klas uczestniczyli w wykładzie p. Hanny Rokity i p. Michała Hoch pt.”Od chemii się wszystko zaczyna...

Więcej…

II miejsce w konkursie na stronę Internetową

Uczniowie z Gimnazjum Nr 162 przy MOS Nr 7 zajęli II miejsce w konkursie na stronę Internetową pt. „Pasja na maxa”. Konkurs był adresowany do warszawskich szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział ponad 40 placówek. Celem konkursu było zaprojektowanie własnej strony o dowolnej tematyce, pod warunkiem, że będzie ona dotyczyć wspólnej pasji jej autorów.

Więcej…

Wielkanoc 2012

Tegoroczne uroczystości Wielkanocy w MOS Nr 7 odbyły się w 4 kwietnia. Stało się już naszą tradycją, że jest to dzień bogaty w wydarzenia – zaczynamy przedstawieniem, w tym roku była to próba ukazania męki Jezusa. Nasi wychowankowie odegrali scenę drogi krzyżowej, ukrzyżowania i złożenia do grobu ciała Jezusa. Przedstawienie było wzbogacone muzyką J.S. Bacha „Pasja według św. Mateusza”.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Wielkanocną

Dnia 4 kwietnia 2012 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny na najciekawszą pisankę, palemkę i kartkę wielkanocną. Jury wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach: najciekawsza kartka wielkanocna oraz najciekawsza palemka.

Więcej…

XXI Turniej Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych

W dniach 30 i 31.03.2012 nasza placówka wzięła udział w XXI Turnieju Tenisa Stołowego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 3 ul. Trakt Lubelski. Naszą placówka reprezentowało czterech zawodników: Jan Małachowski, Łukasz Mieszkowski, Dominik Dudek i Adam Domidowicz.

 

Więcej…

MOSPAN - Udany debiut teatralny!

W dniach 29-31 marca 2012 w Warszawie (w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Strażackiej) odbył się XXII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych. W przeglądzie wystąpiły grupy z Łodzi, Szczecina, Podgłębokiego, Załuskowo i kilka zespołów z Warszawy, w tym sześcioosobowa grupa teatralna MOSPAN reprezentująca MOS Nr 7 („mospan” - forma grzecznościowa odnosząca się do mężczyzn, równoważna dzisiejszemu "pan" - za www.sjp.pl).

Więcej…

Piłkarski sezon 2011/2012

Piłkarska reprezentacja naszego Ośrodka kontynuuje sukcesy w rozgrywkach Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka.
Od początku istnienia ośrodka nigdy nie spadliśmy z podium, zdobywając w ciągu czterech sezonów raz vice mistrzostwo i trzy razy z rzędu mistrzostwo Ligi.

Więcej…

Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych

W dniach 29-31 marca 2012 w Warszawie (w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Strażackiej) odbędzie się XXII Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych. W przeglądzie wystąpi sześcioosobowa grupa teatralna MOSPAN reprezentująca MOS Nr 7.

Więcej…

Turniej piłkarski na powitanie wiosny

Już po raz czwarty w historii byliśmy gospodarzami festynu sportowego z okazji Pierwszego Dnia Wiosny (21.03.2012). Głównym punktem tego dnia tradycyjnie był turniej piłkarski. Tak jak w poprzednich latach zaprosiliśmy trzy ośrodki, tym razem gościliśmy dzieci i młodzież oraz wychowawców z MOS Radość, MOS Trakt Lubelski oraz z MOW Dolna.

Więcej…

Halowa Liga Trójek Piłkarskich Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka 2012

Po raz pierwszy w historii zorganizowaliśmy na naszej sali gimnastycznej ligę halową trójek w piłce nożnej. Do ligi zgłosiło się 9 placówek: MOS Osowska (dwie drużyny), MOS „SOS Rzymowskiego, MOS Radość, MOS Trakt Lubelski, MOS Zielonka, MOW Dolna, Pogotowie Opiekuńcze Bonifacego, Dom Dziecka Konstancin oraz Gimnazjum Specjalne Różana. Mecze rozgrywane były przez cały okres lutego 2012. Jeden mecz trwał 2 x 10 minut.

Więcej…

Konkurs Wielkanocny

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych nasza szkoła organizuje konkurs dla wychowanków MOS Nr 7 w Warszawie na najciekawszą pisankę, palemkę i kartkę świąteczną.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Robert Skolimowski

Mistrza świata i Europy juniorów, olimpijczyka z Moskwy i siedmiokrotnego mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii superciężkiej Roberta Skolimowskiego gościliśmy na sportowym spotkaniu w naszym ośrodku w dniu 14 marca 2012 r.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Mirosław Zbrojewicz

12 marca br. w naszym ośrodku mieliśmy ogromną przyjemność gościć Pana Mirosława Zbrojewicza – polskiego aktora teatralnego i filmowego. O godzinie 12.30 cała społeczność szkolna zebrała się, aby przywitać artystę.

Więcej…

8 marca - Dzień Kobiet

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7, jak co roku, w wyjątkowo uroczysty sposób postanowił uświetnić Międzynarodowy Dzień Kobiet. W programie okolicznościowego apelu znalazły się życzenia dla wszystkich pań oraz wiersze w wykonaniu wychowanków. Na zakończenie apelu wszystkie obecne panie otrzymały laurki.

Więcej…

Projekty Edukacyjne 2011/2012

29 lutego 2012 r. w naszym ośrodku odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. Uczniowie obu klas trzecich gimnazjum mieli okazję zaprezentować efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Chłopcy od października pracowali w sześciu grupach i realizowali zadania wynikające z projektów, którymi zajmowali się pod opieką nauczycieli wszystkich przedmiotów.

Więcej…

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka

Dnia 26 lutego 22012 r. w hali sportowej w Zielonce odbył się VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka.

Niestety reprezentacja MOS Nr 7 Osowska zajęła dopiero 6 miejsce. To duże niepowodzenie, tym bardziej, że byliśmy jednym z faworytów do zwycięstwa. Niestety pechowo potoczył się dla nas ten turniej.

Więcej…

Wycieczka do muzeum Legii Warszawa

22 lutego 2012 roku wychowankowie MOS Nr 7 (grup 3 i 7) zwiedzili po raz pierwszy muzeum największego warszawskiego klubu Legii Warszawa. Wychowankowie i wychowawcy byli pod wrażeniem eksponatów przedstawiających historię klubu, który powstał w 1916 r. Pierwsze puchary, medale, piłki, buty, które zdecydowanie odbiegają od dzisiejszych modeli.

Więcej…

Porozmawiajmy o miłości

15 lutego, dzień po walentynkach, w naszym ośrodku odbyły się warsztaty poświęcone uczuciowości, miłości i partnerstwu. Gośćmi były dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ulicy Strażackiej.

 

Więcej…

Spotkanie z Panem Marcinem Prokopem

Walentynki w naszym Ośrodku były w tym roku wyjątkowe. Dwunastu chłopców miało możliwość spotkania się i przeprowadzenia wywiadu z niesamowicie interesującą osobą – Panem Marcinem Prokopem, jednym z najbardziej znanych prezenterów telewizyjnych w Polsce.

Więcej…

Na Wiejskiej

Z okazji 93 rocznicy pierwszego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego i uchwalenia Małej Konstytucji, wychowankowie zwiedzili w niedzielę 12.02.2012 budynek polskiego parlamentu. Trasa dla osób, które zdecydowały się odwiedzić Sejm, zaczynała się przy Wejściu Głównym, zwyczajowo używanym przez posłów oraz gości oficjalnych. Zobaczyliśmy Salę Kolumnową - największą po Sali Posiedzeń w całym obiekcie. Była ona pierwszym miejscem obrad przywróconego w 1989 r. Senatu oraz licznych komisji śledczych.

Więcej…

III Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie

Jak ten czas szybko leci. Za nami już III Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie (12.01.2012). Tym razem, z racji zbliżającej się największej imprezy sportowej w historii polskiego sportu, większość pytań była związana z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej- zarówno od strony historycznej jak i tej najbliższej w Polsce i na Ukrainie.

Więcej…

Konkurs Chemii Doświadczalnej

7 lutego w Technikum Nr 27 w Warszawie, odbył się VI Konkurs Chemii Doświadczalnej dla uczniów/ 2-osobowych zespołów ze Szkół Gimnazjalnych. Nasi uczniowie: Krystian Zieliński i Dominik Fehr z klasy II b wzięli udział w tym konkursie.

Więcej…

II Turniej Trójek Koszykarskich

W dniu 6.02. 2012 odbył się II Turniej Trójek Koszykarskich w Domu na Trakcie. Nasi podopieczni bronili tytułu wywalczonego w tamtym roku.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Włodzimierz Michalski i Paweł Wojciechowski

16 stycznia 2012 roku w naszym Ośrodku mieliśmy wielki zaszczyt powitać wielkiego nauczyciela trenera Włodzimierza Michalskiego i jego wspaniałego ucznia Pawła Wojciechowskiego.

Więcej…

Turniej Mikołajkowy "BARBÓRKA 2012"

10.01.2012 odbył się jednodniowy turniej, który z perspektywy naszej placówki powinien być nazwany, według terminologii bokserskiej, jako NO CONTEST (ang), czyli WALKA NIEODBYTA.

Więcej…

Wigilia 2011

Tradycyjnie już w naszym Ośrodku 21 grudnia, odbyło się przedstawienie Jasełek w wykonaniu naszych wychowanków. Przedstawienie nawiązywało do tradycyjnych ujęć jasełkowych odnosząc je jednocześnie do naszej rzeczywistości i zapraszając do refleksji nad sensem i przesłaniem Świąt Bożego Narodzenia. Chłopcy pomimo tęgich min i buńczucznych zapewnień, że wszystko umieją i wiedzą, przed samym przedstawieniem poddali się presji jakim jest występ przed gronem pedagogicznym i kolegami.

Więcej…

Uśmiechnij się na sportowo - Festyn Sportowy

17 grudnia 2011r. grupa piętnastu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 w Warszawie w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa wzięła udział w festynie koszykówki pod nazwą: ,,Uśmiechnij się na sportowo”.

W w/w imprezie rekreacyjno- sportowej bierzemy udział co roku już od początku istnienia naszej placówki. I jak zawsze był to dla naszych wychowanków bardzo fajny czas.

Więcej…

Wycieczka na lotnisko

13 grudnia wychowankowie z I grupy wybrali się na Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina. Dla większości był to pierwszy kontakt z lotnictwem. Chłopcy z zaciekawieniem oglądali halę lotniska, dopytywali o procedury odpraw celnych, długości lotów do różnych zakątków na świecie, czy o oceny biletów.

Więcej…

30 rocznica stanu wojennego

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego stała się świetną okazją do dyskusji na temat niedalekiej przeszłości, w której wychowywali się rodzicie naszych chłopców, a o której oni sami niewiele wiedzą. Impulsem do rozmowy była inscenizacja walk ulicznych zorganizowana przez Fundację Odpowiedzialność Obywatelska na Placu Zamkowym w Warszawie.

Więcej…

Praska Liga Bowlingu Dzieci Starszych - Jesień 2011

Finał rozgrywek na kręgielni został rozegrany 12 grudnia 2011 r. Do finału, w którym wystąpiło ośmioro zawodników i zawodniczek zakwalifikowało się trzech naszych wychowanków: Norbert Kowalski, Adrian Makowski i Jarosław Puzan.

Więcej…

Fizyka wokół nas

10 grudnia nasi wychowankowie gościli w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie. Licealiści a także studenci warszawskich uczelni zaprezentowali naszym wychowankom serię bardzo ciekawych i zaskakujących doświadczeń z dziedziny fizyki. Chcieli tym samym pokazać, że fizyka nie musi być nudna, ale wręcz przeciwnie może być pasjonująca.

 

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną

W dniu 9 grudnia br. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą kartkę świąteczną. Prace były wykonane samodzielnie, dowolną techniką. Szkolna komisja oceniając kartki brała pod uwagę pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania, a przede wszystkim wkład pracy ucznia.

 

Więcej…

Sport przeciwko agresji

W dniu 8 grudnia br. w Centrum Olimpijskim PKOL odbyła się konferencja, w której wzięli udział wychowawcy i nauczyciele naszej placówki, podsumowująca działania w ramach międzyresortowego programu "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży", realizowanego na mocy porozumień Ministerstwa Sportu i Turystyki z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych (MSWiA), Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Zdrowia.

Więcej…

Być czy mieć?

To pytanie frommowskie mogło by stać się tematem kolejnych wspólnych zajęć z koleżankami z zaprzyjaźnionej placówki MOW Strażacka, które tradycyjnie poprowadziły Panie Grażyna Sobieska-Szostakiewicz i Anna Sadowska. Nasze już cykliczne spotkania odbywają się na przemian u dziewcząt lub w naszej placówce, tym razem, w mikołajkowe wtorkowe popłudnie (6 grudnia 2011), dziewczęta gościły na Osowskiej.

Więcej…

Z chemią za pan brat

5 grudnia uczniowie trzecich klas wzięli udział w pokazach efektownych i ciekawych doświadczeń chemicznych, które odbyły się w Technikum nr 27 w Warszawie. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących doświadczeń m.in. sztuczna coca cola, ciuchcia, płonący wulkan, otrzymywanie piany.

 

Więcej…

Wspieranie Młodych Talentów Piłkarskich - turniej

W turnieju halowym (04.12.2011) organizowanym przez Stowarzyszenie Wspierania Młodych Talentów Piłkarskich MOS Nr 7 Osowska wzięliśmy udział pierwszy raz.

Nasz udział okazał się dużym sukcesem, gdyż we wszystkich klasyfikacjach MOS Nr 7 Osowska okazał się najlepszy.

Więcej…

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOS Nr 7

3 grudnia 2011 już po raz piąty Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 z ul. Osowskiej gościł uczestników Turnieju Mikołajkowego w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora MOS Nr 7.

Więcej…

Maraton Jądrowy - wykłady naukowe

2 grudnia dwunastu uczniów naszego Ośrodka wzięło udział w cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Maraton Jądrowy” poświęconemu energii, promieniowaniu, cząsteczkach i pierwiastkach. Wykładowcami byli pracownicy naukowi wydziałów Fizyki i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Chłopcy oglądali pokazy eksperymentów, m.in. klatka Faradaya, ogniwa tornado i świecenie atomów.

 

Więcej…

Wyniki Konkursu na plakat HIV i AIDS

W dniu 1.12.2011r. jury konkursu wybierało najlepsze prace, które zostały wykonane przez wychowanków. Wiekszość prac była wykonana bardzo starannie i widać było, że chłopcy wykazali się sporą wiedzą i pomysłowością.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Adam Kszczot i Stanisław Jaszczak

28 października 2011 gościli w naszej Placówce Adam Kszczot i Stanisław Jaszczak.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Andrzej Szarmach

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy wszech czasów, Andrzej Szarmach, spotkał się z nauczycielami i uczniami naszej szkoły 30.11.2011 r. Ambasador polskiego piłkarstwa na Mistrzostwach Europy w 2012 roku odpowiadał na licznie zadawane pytania, przez uczniów i nauczycieli.

Więcej…

III Ośrodkowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 28.11.11 w naszej placówce został rozegrany turniej tenisa stołowego, w zawodach wzięło udział 30 wychowanków.

Więcej…

Tajemnice archeologii - lekcja pokazowa

21 listopada b.r. nasi uczniowie wzięli udział w lekcji pokazowej Tajemnice archeologii. Spotkanie odbyło się w naszym ośrodku i było zorganizowane w ramach projektu „Muzeum na wynos”, który jest realizowany przez Ośrodek Oświatowy Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Więcej…

Wieczór petycki

"Moje ciało jest bezradne, a pióro jest moją szablą" - takie motto życiowe przyjęła Natalia Pietrzak-Krauss, niepełnosprawna, debiutująca poetka z Legionowa. 16 listopada w Teatrze Literackim (Studencki Klub Karuzela) wobec licznie zgromadzonej publiczności, odbyła się prezentacja dorobku poetyckiego Natalii Pietrzak-Krauss.

Więcej…

Chemia jakiej nie ma w szkole ...

Uczestnictwo w wykładach ciekawej chemii pozwala uczniom poszerzyć wiedzę, rozwijać zainteresowania, a także zapoznać się z zastosowaniami chemii w kryminalistyce i innych dziedzinach życia. W dniu 15 listopada uczniowie klasy I b i II b uczestniczyli w wykładzie

Więcej…

Święto Niepodległości 2011

10 listopada 2011 roku w naszym ośrodku odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Tradycją już, z okazji tego wyjątkowego dnia, stała się organizacja konkursu poezji patriotycznej „Kocham Cię, Polsko”. W tym roku o pierwsze miejsce walczyło ponad dwudziestu wychowanków z gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Więcej…

Sens wojny - zajecia z biblioterapii

Kto wygrał tę wojnę? Zapytała po obejrzeniu tego teledysku Pani Ania Sadowska - jedna z prowadzących zajęcia biblioterapii, wychowawczyni z MOW dla dziewcząt przy ulicy Strażackiej w Warszawie. Jakie emocje i przeżycia towarzyszą uczestnikom wojny – tym wojskowym i cywilnym. Jaką rolę mają dzieci i kobiety podczas konfliktu zbrojeń?

Więcej…

Bieg o Puchar Dyrektora MOS Nr 3

W dniu 8.11.11 nasz ośrodek wziął udział w Biegu o Puchar Dyrektora MOS Nr 3 ,,Dom na Trakcie'', zorganizowanym z okazji 30 -lecia placówki. W biegu na dystansie ok. 2 km wzięło udział 9 placówek.

Więcej…

Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny

Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny.

Od września 2010 r. w naszym Ośrodku działa Specjalistyczny Punkt Konsultacyjny (SPK). Jest to miejsce, do którego może przyjść każdy i porozmawiać o problemach dotyczących wychowania, ale nie tylko. Do Punktu mogą też zgłosić się uczniowie, którzy mają problemy w szkole - dotyczy uczniów ze wszystkich warszawskich szkół.

Więcej…

W teatrze u Tomasza Karolaka

7 listopada 2011 wychowankowie udali się na spotkanie w Gazeta Cafe z dyrektorem Teatru IMKA Tomaszem Karolakiem. Popularny aktor, kojarzony do niedawna głównie z filmowym repertuarem komediowym, otworzył prywatny, ambitny teatr.

Więcej…

Pamięci tych, którzy odeszli

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w dniu 26.10.2011 wychowankowie udali się na cmentarz powązkowski. Zapalili symboliczne znicze na grobach tych którzy poprzez swoje czyny w przeszłości kształtowali naszą dzisiejszą teraźniejszość tj. żołnierze, artyści, naukowcy, wielcy przywódcy czy lekarze.

Więcej…

To właśnie My - koncert

W poniedziałek, 24 października, o godz. 17.00 (Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka) koncert „To właśnie My” w wykonaniu uczniów z warszawskich szkół i placówek specjalnych. Organizatorem koncertu jest Urząd m.st. Warszawy.

Więcej…

Ciekawa lekcja chemii

Dnia 25 października 2011 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w wykładzie p. Doroty Garus pt. „Minerały i kamienie szlachetne okiem chemika”, który odbył się w Technikum Nr 27 w Warszawie przy ul. Saskiej. Wykład popularno – naukowy poparty był ciekawymi eksperymentami.

Więcej…

Test Coopera w Warszawie

W 1968 r. Kenneth Cooper, lekarz armii USA, zastanawiał się, jak najlepiej mierzyć poziom sprawności fizycznej. Opracował wiele zestawów testów, ale międzynarodową sławę zdobyła jedna próba: bieg przez równe 12 minut i sprawdzenie pokonanego dystansu. Każdy biegacz sprawdza swój wynik w tabelach opracowanych przez Coopera i odczytuje, w jakiej jest kondycji fizycznej – wyniki ułożone są od bardzo dobrej do bardzo złej.

Więcej…

Święto Edukacji

W dniu 14 października obchodzonym w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej i Święto wszystkich pracowników oświaty, w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia. Na specjalnie z tej okazji udekorowanej sali gimnastycznej, zebrali się wszyscy pracownicy Ośrodka, wychowankowie oraz zaproszeni goście: Pani Anna Markowska Wiztator Kuratorium oraz Pani Maria Walczuk z Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Więcej…

Losowanie na Euro 2012

W ogromnym namiocie ustawionym na pl. Defilad i przed nim zebrało się kilka tysięcy warszawiaków, którzy na wielkich telebimach postanowili oglądać transmisję z Kijowa, z losowania grup na Euro 2012. Nie zabrakło tam również wychowanków z naszego ośrodka.

Więcej…

Gość specjalny w MOS - Paweł Skrzecz

W dniu 29 września 2011 r. na spotkanie do naszej szkoły przyjechał Paweł Ludwik Skrzecz – wicemistrz olimpijski, Świata i Europy w boksie. Na spotkaniu, podczas którego płonęła replika znicza olimpijskiego, obecni byli: dyrektor i wicedyrektor, nauczyciele i wychowawcy oraz wszyscy uczniowie.

Więcej…

Spotkanie z Mistrzami

Jak smakuje medal olimpijski? Po co biegają wioślarze? Co o maratończykach sądzą reprezentanci innych dyscyplin?

Odpowiedzi na te i inne pytania nasi wychowankowie uzyskali podczas spotkania z polskimi olimpijczykami 24.09.2011 w Centrum Olimpijskim.

Więcej…

XV Festiwal Nauki w Warszawie

W dniach 19-23 września 2011 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w warsztatach, pokazach i wykładach podczas XV Festiwalu Nauki w Warszawie. Zadaniem Festiwalu jest prezentowanie osiągnięć nauki w sposób ciekawy i zrozumiały dla wszystkich.

Więcej…

V Międzynarodowa Konferencja i MOS Osowska

20 września 2011 czterech chłopców z naszej placówki (Rafał, Filip, Dominik i Łukasz) pod opieką pani psycholog i p. Marcina, uczestniczyło w niecodziennym wydarzeniu – V Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie", która odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem Konferencji było Polskie i Niemieckie Centrum Programu Safer Internet.

Więcej…

II Memoriał Kamili Skolimowskiej

We wtorkowe popołudnie, 20 września 2011 roku, na stadionie "Orła" w Warszawie, odbył się II Memoriał Kamili Skolimowskiej. Kilkudziesięciu wychowanków i kilku wychowawców i nauczycieli MOS NR 7 z ul. Osowskiej wzięło czynny udział w kibicowaniu sportowcom podczas memoriału.

Więcej…

III Jesienny Turniej Sportowy w MOS Nr 8

19.09.2011trzeci raz reprezentacja sportowa MOS Nr 7 z Osowskiej wzięła udział w Turnieju Jesiennym w Radości i trzeci raz w klasyfikacji końcowej byliśmy w nim NAJLEPSI!!!

Więcej…

Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta

W dniach 17-18.09.2011 r. reprezentacja Gimnazjum 162 przy ośrodku MOS Nr 7 wzięła udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezydenta Rady Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Choć zajęliśmy w turnieju dobre drugie miejsce to pozostaje duży niedosyt.

Więcej…

Sprzątanie świata!

W dniu 16 września 2011 roku wychowankowie naszego Ośrodka wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Sprzątano ul. Wiatraczną, przy torach kolejowych. W akcji wzięło udział 44 uczniów Gimnazjum oraz 7 nauczycieli.

Więcej…

Turniej Inauguracyjny rozgrywki Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka - Sezon 2011/2012

11.09.2011 r. już po raz trzeci w historii na boisku „Syrenki” na Bielanach rozegrany został turniej piłkarski , który zainaugurował kolejny sezon Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka.

Więcej…

Mistrzostwo Ligi trzeci raz dla MOS Osowska

Zdobyliśmy po raz trzeci z rzędu tytułu Mistrza Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka - sezon 2010/2011 - nie tylko zdobyliśmy po raz trzeci z rzędu tytuł mistrza ligi, ale zrobiliśmy to w imponującym stylu wygrywając wszystkie 20 meczów trakcie sezonu.

Więcej…