aktualności rok szkolny 2009/2010

Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

25 czerwca 2010 był ostatnim dniem roku szkolnego 2009/2010, nasi wychowankowie rozpoczęli wakacje a 24 uczniów ukończyło gimnazjum.

Więcej…

I Festyn integracyjny "Połączeni przez sport"

14 czerwca 2010r. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 ul. Osowska, zorganizował pierwszy w historii swojego istnienia festyn z udziałem uczniów szkół specjalnych.
W festynie wzięło udział 5 zespołów szkół specjalnych oraz gospodarz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 z ul. Osowskiej 81.

Więcej…

Wystawa w Zachęcie

W ramach zajęć socjoterapeutycznych wychowankowie naszej Placówki uczestniczyli w wystawie w warszawskiej Zachęcie, pt. "Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej".

Więcej…

Młodzieżowa Praska Liga Bowlingowa

7 czerwca 2010 odbył się turniej pod nazwą Młodzieżowa Praska Liga Bowlingowa, w którym wzięło udział dwu naszych wychowanków – Marcin Kacprzak, który zajął 8 miejsce oraz Jakub Sieczka zajmując dobrą pozycje w turnieju – III miejsce.

Więcej…

Zajęcia kulinarne

Nasi wychowankowie w ramach zajęć socjoterapeutycznych uczyli się przyrządzać ciekawe i przede wszystkim smaczne potrawy. Zajęcia poprowadził, na zaproszenie Pani Kasi, pasjonat kuchni polskiej i włoskiej i zawodowy kucharz Pan Jacek Szkudlarek. Chłopcy przygotowywali własnoręcznie egzotycznie nazywającą się potrawę – tortillę, choć nazwa jest bardzo intrygująca, to jak stwierdzili sami chłopcy, przyrządzenie jej nie jest wcale trudne.

Więcej…

MOS Nr 7 Mistrzem Ligi Piłkarskiej drugi raz z rzędu

Ogromnym sukcesem zakończyli sezon ligowy 2009/2010 piłkarze MOS Osowska zdobywając po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka. W 5 letniej historii ligi żadnej drużynie nie udało się zdobyć dwóch tytułów mistrzowskich, a Osowska nie tylko tego dokonała, ale zrobiła to dwa razy z rzędu!!!

Więcej…

Dzień Matki

Czy widziałeś kiedykolwiek swoją Matkę naprawdę? - to pytanie, wypowiedziane przez Damiana zaraz po utworze muzycznym rozpoczynającym akademię, stało się kluczem, mottem i płaszczyzną refleksji dla osób biorących udział w uroczystości z okazji Dnia Matki w naszym ośrodku. Wypowiedziane dobitnie, z silnym natężeniem głosu miało na celu doprowadzenie do spojrzenia na relacje z matką głębiej, nieco inaczej, bardziej prawdziwie.

Więcej…

Wygrana w turnieju na Alei Zjednoczenia

Maj 2010. W swojej 3-letniej historii istnienia piłkarze MOS Osowska po raz trzeci wzięli udział w corocznym turnieju piłki nożnej organizowanym przez Dom Dziecka z Al. Zjednoczenia. W poprzednich dwóch latach zajmowaliśmy trzecie miejsca, tym razem okazaliśmy się najlepsi.

Więcej…

Juwenalia studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej

20.05.2010 r wychowankowie naszego ośrodka uczestniczyli w imprezie juwenaliowej zorganizowanej przez studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej, pod nazwą APSURDALIA. Na scenie odbywały się występy teatralne i artystyczne. Nasi chłopcy byli jednak bardziej zainteresowani tym co działo się obok sceny.

Więcej…

Koncert w Filharmonii Narodowej

Nasza Placówka kładzie duży nacisk na sport, który jak wiadomo pomaga wyładować nadmiar energii i wspaniale wypełnia czas, jednak nasi wychowawcy nie zapominają też o zajęciach, które mają na celu promocję Kultury i to przez duże K. W myśl zasady, że każdy wykształcony człowiek przynajmniej raz w życiu powinien być operze, filharmonii, teatrze, my już na etapie gimnazjum wprowadzamy tę zasadę w życie. 20 maja 2010 w ramach zajęć z socjoterapii grupa 10 wychowanków MOSu dzięki operatywności Pani Katarzyny Gołąbek, uczestniczyła w koncercie w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Więcej…

Podaj Serce - koncert charytatywny

13 maja 2010 nasi wychowankowie brali udział w kolejnej imprezie kulturalnej, tym razem był to koncert charytatywny, który odbył się w Sali Kongresowej PKiN. Wydarzenie to było poświecone osobom chorym na stwardnienie rozsiane. Koncert był też XII edycją akcji pod hasłem "Podaj Serce", której od początku organizatorami są tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka".

Więcej…

Wyjazd socjoterapeutyczny - Góry Świętokrzyskie

W dniach 4-6 maja 2010 roku nasi wychowankowie brali udział w wyjeĽdzie socjoterapeutycznym w Góry Świętokrzyskie. Cele, jakie postawili sobie wychowawcy (z wykształcenia psycholog i filozof) zostały w pełni zrealizowane.

Więcej…

Pożegnanie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Chłopcy z naszego ośrodka złożyli hołd Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Przez 13 godzin (od 9 do 22) stali w kolejce do Pałacu Prezydenckiego, by złożyć ostatni hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi.

Więcej…

Wielkanoc 2010

31 marca, ostatniego dnia nauki szkolnej przed Świętami Wielkanocnymi, w naszej Placówce odbyło się uroczyste śniadanie, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy Ośrodka. Swoja obecnością zaszczycili nas goście z Urzędu Miasta: p. Mieczysława Nowotniak – Zastępca Dyrektora Biura Edukacji i p. Maria Walczuk Naczelnik Wydziału Kształcenia Specjalnego w Biurze Edukacji Urzędu Miasta stołecznego Warszawy. Nasze panie kucharki przygotowały nam smaczne świąteczne dania (biały barszczyk, kiełbaski, babka – palce lizać!). Wcześniej – by tradycji stało się zadość – nasz ksiądz katecheta Zbigniew Skowyra, poświęcił pokarm.

Więcej…

Przywitanie Wiosny 2010

22 marca 2010 r. po raz drugi w historii naszej placówki zorganizowaliśmy festyn z okazji Powitania Wiosny. Głównym punktem festynu był turniej piłki nożnej. Zaprosiliśmy kilka placówek, jednak dopisała tylko jedna z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 8 z Radości. Sami wystawiliśmy dwie drużyny. Turniej wygrała nasza pierwsza drużyna, drugie miejsce zajeła Osowska II a trzecie goście z Radości.

Więcej…

Uroczystość Dnia Kobiet 2010

W dniu 8 marca 2010 roku w Naszej szkole obchodziliśmy święto kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię na którą zaproszono wszystkie Nasze Panie. Chłopcy recytowali wiersze i poezję, śpiewali piosenki.

Więcej…

Wycieczka do Centrum Olimpijskiego

W dniu 07.02.2010 roku zostaliśmy zaproszeni do Centrum Olimpijskiego. Mieliśmy możliwość współudziału w Uroczystości Ślubowania Olimpijskiego, gdzie byli nominowani na wyjazd: zawodniczki, zawodnicy, trenerzy, lekarze, fizykoterapeuci.

Więcej…

Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie

27 stycznia 2010 roku odbył się pierwszy w historii MOS Nr 7 Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie. W konkursie wzięło udział dwudziestu wychowanków. Chłopcy uczestniczący w konkursie otrzymali półtora tygodnia wcześniej wszystkie pytania wraz z odpowiedziami.

Więcej…

Wigilia 2009

Jak co roku w naszym Ośrodku odbyła się wspólna wigilia. Nasi chłopcy mówią, że jest to wieczór wyjątkowy i zawsze czekają z niecierpliwością na ten dzień, po pierwsze, dlatego że zaraz jest przerwa świąteczna i wyjazd do domów rodzinnych, po drugie, że nasze „ciocie” przygotowują mnóstwo smacznych potraw, które swoim wyglądem i smakiem kuszą zmysły.

Więcej…

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

17 listopada 2009 odbyła się pierwsza oficjalna wycieczka krajoznawczo-turystyczna naszej młodzieży zorganizowana przez MOS Nr 7. Co prawda tylko jednodniowa, ale wrażenia i atrakcje niezapomniane, bowiem wychowankowie grupy VI (III b) wraz z wychowawcami (K. Gołąbek i M. Kostyrą), zwiedzali przepiękne miasteczko - Kazimierz Dolny.

Więcej…