aktualności rok szkolny 2012/2013

Wakacje w MOS nr 7 na STRZELNICY

Email Drukuj

W dniu 05.07.2013 r. kilku naszych wychowanków brało udział w zajęciach w Centralnym Wojskowym Klubie Sportowym „LEGIA” Warszawa Sekcja Strzelecka.

Chłopcy w wakacje wypoczywają bardzo aktywnie z odpowiednią dawką adrenaliny, pod okiem doświadczonych instruktorów.

Strzelali z broni długiej i krótkiej, broni pneumatycznej o kalibrze 4,5mm, oraz broni bocznego zapłonu o kalibrze 5,6mm.

Więcej…

Żegnamy rok szkolny 2012/2013

Email Drukuj

28 czerwca 2013 roku uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013. Nasi wychowankowie przygotowali program artystyczny, w którym w sposób humorystyczny podsumowali kończący się rok szkolnych zmagań. Wesoły nastrój dopisywał każdemu.

 

Więcej…

Uroczyste podsumowanie Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka- sezon 2012/2013

Email Drukuj

Uroczystość podsumowania VIII już edycji odbyła się w auli Wyższej Szkoły Nauk Społecznych „Pedagogium”. Tak jak w zeszłym roku Mistrzem Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka został Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 z ul. Osowskiej 81(piąty raz z rzędu!!!) Wicemistrzem również jak w roku ubiegłym został Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z ul. Barskiej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Zielonki. W ciągu roku wzięło udział 27 drużyn podzielonych na I ligę, II ligę- grupę starszą i II ligę- grupę młodszą. To daje imponująca liczbę ok.300 dzieci i młodzieży biorących udział rozgrywkach. W trakcie sezonu wycofały się lub zostały zdyskwalifikowane 4 drużyny. MOS Osowska wystawiła cztery drużyny, MOW Barska – dwie drużyny. Pozostałe placówki wystawiły po jednej drużynie. Prawie wszystkie mecze odbyły się boisku MOS Nr 7 na ul. Osowskiej 81. Kilka meczów rozegranych zostało na boisku Ośrodka Szkolno- Wychowawczego na ul. Zakroczymskiej. W trakcie roku szkolnego 2012/2013 rozegrano prawie 200 meczów! A oto uczestnicy Ligi:

Więcej…

Żegnamy rok szkolny piknikiem nad Wisłą

Email Drukuj

W ostatni czwartek czerwca uczniowie klas I a, I b, II a i III b wraz z nauczycielami postanowili pożegnać rok szkolny 2012/2013. Prawie trzydzieści osób wybrało się na nadwiślańską plażę, by na łonie natury cieszyć się ostatnim dniem zajęć lekcyjnych. Ileż było śmiechu i zabawy! Nie obyło się bez przygód. Uczeń odpowiedzialny za zaopatrzenie zapomniał śrubek do grilla i rozpałki. Jednak okazało się, że śrubki mogą zostać zastąpione przez patyki, a i ogień chłopcy rozpalili za pomocą pierwotnych metod (pod czujnym okiem Pana od plastyki;-) Kolejny udany dzień za nami… Wakacyjne wojaże czas zacząć!

Więcej…

Klasa II a w warszawskim ZOO

Email Drukuj

Dwa dni przed zakończeniem zajęć szkolnych, klasa II a wraz z wychowawczynią i trzema zaproszonymi gośćmi z klasy III a, wybrała się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Czas spędzony wśród zwierząt był niezwykły, wręcz magiczny. Uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia ssaków, gadów, płazów i ptaków z różnych zakątków świata. Jedną z największych atrakcji dla naszych wychowanków była możliwość karmienia małpek. Ileż było przy tym śmiechu! Ach, te małpy! Walczyły nawet o miskę;-) Z odwiedzinami u niektórych zwierząt uczniowie byli po kilka razy. Trudno było wyjść z tego ciekawego świata fauny i flory.

Więcej…

Nasi wychowankowie zwiedzają Muzeum Narodowe

Email Drukuj

25 czerwca br. uczniowie klas I a, I b, II a i III b wraz z nauczycielami wybrali się do Muzeum Narodowego. Chłopcy mieli przyjemność oglądać działa wybitnych artystów - dawnych i współczesnych. Okazało się, że wśród naszych wychowanków są sympatycy zarówno sztuki powstałej setki lat temu, jak i tej aktualnej. Obcowanie z malarstwem i rzeźbą było nie tylko cenną lekcją, ale również przednią zabawą. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek ze świata malarzy i rzeźbiarzy. Dzień pełen wrażeń młodzi pasjonaci sztuki zakończyli wykonaniem własnych prac plastycznych, a następnie odprężającym spacerem po warszawskiej Starówce.

Więcej…

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Jędrusia

Email Drukuj

NASI PIŁKARZE TYLKO DRUDZY W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

O PUCHAR DYREKTORA JĘDRUSIA 2013

Trzy lata z rzędu wygrywaliśmy ten turniej i teraz też taki mieliśmy plan, niestety piłka bywa okrutna. Wystąpiliśmy w następującym składzie: Adrian Makowski, Krystian Zieliński, Karol Wojciechowski, Dominik Wiśniewski, Patryk Wiśniewski, Łukasz Mucha, Mateusz Zieliński, Jakub Łondka i Michał Kakojejko. Opiekunem drużyny(któremu zakazano gry) był Andrzej Dąbek.

Więcej…

„Moja ulubiona lektura” – szkolny konkurs literacki w MOS Nr 7

Email Drukuj

W przedostatnim tygodniu szkolnych zmagań 10 młodych literatów z naszego ośrodka postanowiło sprawdzić swoje umiejętności redaktorskie. Uczniowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej zaciekle walczyli o tytuł Mistrza Pióra. Chłopcy pisali wypracowania na temat ponadczasowych wartości, które zawierają ich ulubione książki oraz redagowali charakterystyki bliskich im bohaterów literackich. Poziom zgłoszonych prac był bardzo wysoki, dlatego jury postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca, a zajęli je: Denis Androsz z kl. II A i Krystian Wójcikowski z kl. II AZ. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

Nasi uczniowie podążają „Śladami Tuwima”

Email Drukuj

6 czerwca br. kilkunastu wychowanków naszej placówki wzięło udział w konkursie pt. „Śladami Tuwima” zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 6 w Warszawie. Uczniowie brali udział we wszystkich czterech, zaproponowanych przez organizatora, konkurencjach. Przedstawiciele różnych klas, pod opieką Pana Piotra Romanowskiego, przygotowali plakaty zatytułowane „Co przywiozła nam lokomotywa?”. Alan Waćkowski – uczeń kl. III b, w tej kategorii otrzymał wyróżnienie.

Więcej…

MOS NR 7 OSOWSKA MISTRZEM PIĄTY RAZ Z RZĘDU!!!

Email Drukuj

ZWYCIĘSKI MECZ Z BARSKĄ PRZYPIECZĘTOWAŁ PIĄTY Z RZĘDU TYTUŁ MISTRZA

WARSZAWSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH I DOMÓW DZIECKA

MISTRZA MAMY..NIE ODDAMY!!!

Więcej…

II Bielański Turniej Piłki Siatkowej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka

Email Drukuj

W dniu 23 czerwca 2013r. w hali sportowej przy ul. Conrada na Bielanach odbył się II Bielański Turniej Piłki Siatkowej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora ZPOW Reymonta. Tradycyjnie nie mogło również zabraknąć tam reprezentacji naszego ośrodka, triumfatorów zeszłorocznego turnieju. Tym bardziej, że srogi rewanż zapowiadała drużyna MOS Reymonta (organizator). Tym razem nasza drużyna musiała jednak uznać wyższość Domu Dziecka z ul. Zjednoczenia i zadowolić się II miejscem. III miejsce zdobył MOS Reymonta.

Więcej…

MOS NR 7 OSOWSKA ZWYCIĘSKI W TURNIEJU PIŁKARSKIM NA BARSKIEJ I DRUGI W PUNKTACJI MITYNGU LEKKOATLETYCZNEGO TO NASZ NAJWIĘKSZY SUKCES W HISTORII TEJ IMPREZY!

Email Drukuj

Jak co roku wzięliśmy udział w Mityngu Lekkoatletycznym i Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z ul. Barskiej. Dotychczas naszym największym osiągnięciem było I miejsce w turnieju piłkarskim i 3 w klasyfikacji lekkoatletycznej, tym razem nasi chłopcy wygrali turniej piłkarski i zajęli bardzo wysokie 2 miejsce klasyfikacji punktowej mityngu lekkoatletycznego(uczestniczyło 8 placówek). Zdobyliśmy dwa miejsca na podium:

Więcej…

A TAK BAWI SIĘ MOS OSOWSKA NA STADIONIE LEGII WARSZAWA- 27.05.2013

Email Drukuj

A TAK BAWI SIĘ MOS OSOWSKA NA STADIONIE LEGII WARSZAWA- 27.05.2013

Wychowankowie MOS Nr 7 wzięli udział w kibicowaniu piłkarzom, którzy zmierzyli się w finałowych meczach Turnieju o Złotą Piłkę. W oczekiwaniu na początek meczów nie potrafili usiedzieć pod dachem w ten deszczowy dzień lecz pokazali jak się bawi Osowska-” tak się bawi, tak się bawi, tak się bawi ..OOSOWWSKAAA”

Więcej…

I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WARSZAWA WAWER- 09.06.2013

Email Drukuj

MOS Radość i MOS Zielonka oraz kilka innych instytucji zorganizowali po raz pierwszy bardzo udany turniej piłki nożnej na jednym z bardziej nowoczesnych kompleksów sportowych w Marysinie Wawerskim na ul. Starego Doktora 1.

Więcej…

MAJÓWKA W „JĘDRUSIU” I TYLKO 4 MIEJSCE NASZYCH BIEGACZY-24.05.2013

Email Drukuj

Jak co roku wzięliśmy udział w biegu sztafetowym o Puchar Starosty Otwockiego(4 x ok. 1000m )Rok temu zajęliśmy bardzo dobre 2 miejsce, tym razem niestety w gronie kilkunastu ekip zajęliśmy dopiero 4 miejsce(które tak naprawdę nie jest złe wziąwszy pod uwagę liczbę sztafet). Jednak nie załamujemy rąk i w przyszłym roku postaramy się poprawić. Naszą placówkę reprezentowali: Krystian Zieliński, Patryk Jabłoński, Maciej Sylwestrzak i Kamil Przedpełski.

Więcej…

Zaproszenie na " Ogólnopolską Noc Profilaktyki"

Email Drukuj

Mazowiecki Kurator Oświatowy zaprasza na "Ogólnopolską Noc Profilaktyki"

Więcej…

WYCIECZKA DO MUZEUM POLSKIEJ TECHNIKI WOJSKOWEJ

Email Drukuj

Muzeum mieści się w XIX-wiecznym rosyjskim Forcie IX Czerniakowskim, nazwanym w II RP im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Pewnego słonecznego popołudnia właśnie tam udaliśmy się na spacer, gdzie mieliśmy możliwość oglądania ekspozycji plenerowej. Broń pancerna i rakietowa, artyleria, samoloty, sprzęt radiolokacyjny to wszystko można było zobaczyć , a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie.

Więcej…

Nasi wychowankowie na Pikniku Naukowym.

Email Drukuj

W dniu 15 czerwca 2013 roku na Stadionie Narodowym odbył się Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Na trybunach i w alejach ustawionych było mnóstwo namiotów, pod którymi odbywały się pokazy. Chłopcy z naszej Placówki mieli możliwość szerzyć swoje zainteresowania, a zarazem ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Prawie wszystkiego można było dotknąć, przesunąć, spróbować, przekręcić, przetestować i sprawdzić.

Więcej…

VI TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ DREAM CUP 2013 MOS OSOWSKA NAJLEPSZA POŚRÓD PLACÓWEK I TRZECIA W TURNIEJU! A I TAK NIEDOSYT ZOSTAŁ…

Email Drukuj

W dniu 25 maja 2013 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w halowym turnieju piłkarskim organizowanym przez Erasmus Student Network. Miejscem turnieju, tak jak rok temu była hala sportowa Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Szturmowej w Warszawie. W zeszłym roku z kretesem polegliśmy, tym razem jednak byliśmy bardzo bliscy wygrania turnieju. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, w tym pięć placówek.

Więcej…

RELACJA Z EUROPEJSKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ ZUNIFIKOWANEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH 05-08.06.2013

Email Drukuj

Definicja Sportów Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych

„Sporty Zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych w przybliżeniu równe liczby zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej (nazywanych partnerami) podczas treningów i zawodów. Wiek i poziom sprawności zawodników i partnerów są szczegółowo określone w zależności od dyscypliny”.

Więcej…

Turniej Rycerski w Parku Bródnowskim

Email Drukuj

To była wyjątkowa lekcja historii. Wyjątkowa, dlatego że nie trzeba na pamięć wkuwać dat i wydarzeń jak w szkole, tylko można jej dotknąć, zobaczyć i na wiele różnych sposobów doświadczyć. Turniej Rycerski w Parku Bródnowskim, który odbył się 2 czerwca 2013r. był do tego najlepszą okazją także dla naszych wychowanków. Składał się z 4 bloków tematycznych – turniejowego, muzycznego, rzemiosł dawnych i archeologii doświadczalnej oraz pokazów Grup Rekonstrukcji Historycznych. Imprezę rozpoczął Turniej Miecza i Turniej Szabli. Było to widowisko niezwykle ekscytujące. Nie były to walki wyreżyserowane, tylko autentyczne zmagania, obfitujące w wiele trudnych do przewidzenia zdarzeń.

Więcej…

MOS OSOWSKA NAJLEPSZA W LIDZE HALOWEJ 2012-2013

Email Drukuj

Była to druga w historii edycja zimowej ligi halowej .W I edycji rozgrywanej kilka lat temu(2008/2009) zajęliśmy 2 miejsce. Tym razem okazaliśmy się najlepsi pozostawiając w pokonanym polu 9 innych placówek. Organizacją ligi(wynajem sali, sędzia, organizacja meczów) zajmował się Akademicki Związek Sportowy. Rozgrywki koordynował(organizował drużyny, planował mecze)wychowawca MOS NR 7 Andrzej Dąbek.

Więcej…

Zaproszenie na Dzień Rodziny

Email Drukuj

Nasi wychowankowie na Festiwalu Chemii

Email Drukuj

W dniu 16 maja uczniowie naszego Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, uczestniczyli w Festiwalu Chemii, który się odbył na terenie Technikum Nr 27 przy ul. Saskiej 78 w Warszawie. Podczas tej imprezy było wiele atrakcji m.in.: rewia mody, występy artystyczne, stoiska chemiczne ( kryminalna chemia, toksykologia, chemia w pigułce, chemia na widelcu, mini laboratorium, chemia fizyczna, perfumeria chemiczna, wystrzałowa chemia, magiczna chemia). Wszyscy uczestnicy naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentowane doświadczenia. Sami również wykonali niektóre z nich.

Więcej…

Stary Doktorze - pamiętamy o Twoich zasadach i dziękujemy, że byłeś… - kl. II A

Email Drukuj

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.

 

Janusz Korczak

Więcej…

53 Turniej o Złotą Piłkę im. Aleksandra Zaranka- RELACJA

Email Drukuj

Po raz kolejny, jak w poprzednich dwóch latach wzięliśmy udział w turnieju o Złotą Piłkę i po raz kolejny nasi chłopcy(tym razem z roczników 1999-1997)przebrnęli przez pierwsza rundę i zatrzymali się na rundzie II.

W I rundzie rozgrywanej na ul. Namysłowskiej dnia 24 kwietnia 2013 r. nasi młodzi piłkarze rozegrali trzy mecze. Jeden wygrali, i dwa przegrali. Jednak ku naszemu zaskoczeniu, udało się awansować z 2 miejsca w grupie do kolejnej rundy(jedna z drużyn została zdyskwalifikowana za próbę oszustwa)

Więcej…

MOS OSOWSKA POKONANA PRZEZ MUNDUROWYCH

Email Drukuj

07 maja 2013 r. na boisku przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr 7 rozegrany został towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją naszego ośrodka a mundurowymi. Pogoda dopisała, słońce grzało, kibicował nam prawie cały ośrodek na czele z Dyrekcją.

Więcej…

Zwiedzanie Cerkwii Prawosławnej

Email Drukuj

Kilka dni przed rozpoczęciem celebrowania Świąt Wielkanocnych przez wyznawców prawosławnych, nasi wychowankowie mieli możliwość bliższego poznania zasad tej religii. Chłopcy z dużym zaciekawieniem zwiedzali Cerkiew a potem w skupieniu wysłuchali prelekcji Popa, który dokładnie nakreślają zasady i reguły życia wyznawców Prawosławia.

Więcej…

Podwieczorek u Bilba Bagginsa w klasie II A

Email Drukuj

Uczniowie klasy II A zafascynowani lekturą pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, postanowili odtworzyć jeden z jej najprzyjemniejszych momentów. Chłopcy przygotowali podwieczorek - odwzorowanie przyjęcia, które miało miejsce u sympatycznego hobbita Bilba Bagginsa – tytułowego bohatera wspomnianej powieści. Przyjęcie to było przełomowym momentem, ponieważ wtedy Bilbo zdecydował się na magiczną podróż swojego życia. Uczniowie klasy II A delektowali się słodkim tortem i herbatką, chcieli oni między innymi lepiej poznać nawyki naszego hobbita, który uwielbiał przyjemności ;-) Spotkanie to jednak było przede wszystkim okazją do wspólnego czytania najciekawszych fragmentów powieści i dyskutowania o niezwykłym baśniowym świecie stworzonym przez Tolkiena.

Więcej…

ORTOGRAFICZNI MISTRZOWIE NASZEGO GIMNAZJUM WŚRÓD INNYCH MISTRZÓW…

Email Drukuj

Ortograficzny Arcymistrz Konrad Brzeziński (uczeń klasy II a) i Supermistrz Dominik Wiśniewski (uczeń klasy III b) mieli okazję zmierzyć się z innymi specjalistami od językowych zagadnień. Uczniowie reprezentowali nasze gimnazjum w dyktandzie międzyośrodkowym, które organizowane było przez Specjalny Ośrodek Wychowawczy „Dom przy Rynku”. Inicjatywa już po raz czwarty została podjęta w ramach programu wychowawczego pt. „Jesteśmy Polakami”, nasze gimnazjum wzięło w niej udział po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Oprócz sprawdzenia swoich umiejętności, chłopcy mieli doskonałą okazję do poznania innych pasjonatów ortografii. Wyjazd na konkurs stał się więc zatem okazją do zawarcia nowych znajomości oraz spędzenia miłych chwil w towarzystwie rówieśników.

Więcej…

I edycja międzyprzedmiotowego konkursu matematyczno - przyrodniczego

Email Drukuj

Dnia 22 kwietnia 2013 odbyła się pierwsza edycja między przedmiotowego konkursu matematyczno – przyrodniczego. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów gimnazjum.

Więcej…

Spotkanie z Sylwią Bogacką w MOS 7

Email Drukuj

Wśród wielu dyscyplin sportowych, które znajdują się w programach igrzysk olimpijskich znajdziemy wiele konkurencji i dyscyplin, z których każda ma swoich bohaterów, swoich wielkich zwycięzców, mistrzów i medalistów olimpijskich. Czasami może się nam wydawać, że w niektórych dyscyplinach czy konkurencjach sportowych łatwiej lub trudniej można odnosić sukcesy sportowe, ale tak się nam tylko wydaje.

Więcej…

Towarzyski mecz piłki nożnej MOS Osowska kontra Mundurowi bez mundurów

Email Drukuj

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ, W KTÓRYM ZMIERZĄ SIĘ, REPREZENTACJA MOS NR 7 OSOWSKA Z REPREZENTACJĄ MUNDUROWYCH BEZ MUNDURÓW. MECZ ZOSTANIE ROZEGRANY W NAJBLIŻSZY WTOREK 7 MAJA 2013 R.O GODZ.15.00 NA BOISKU CAMP NOU OSOWSKA 81. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA WSZYSTKICH CHĘTNYCH I MNIEJ CHĘTNYCH.

 

Tekst: A.D.

Konkurs historyczny z okazji święta Konstytucji 3 maja.

Email Drukuj

Konkurs odbył się 29 kwietnia , wzięło w nim udział 13 wychowanków którzy byli reprezentantami poszczególnych klas gimnazjum i szkoły zawodowej. Konkurs miał na celu przybliżyć wychowankom historię uchwalenia Konstytucji 3 maja jak i tło historyczne jej powstania. Jednym z celów konkursu było także rozbudzenie w wychowankach tożsamości i świadomości narodowej, poznanie genealogii swojego narodu i odnalezienie w niej swojego miejsca, budującego tożsamość osobową.

Więcej…

Konkurs "Mistrz językowy"

Email Drukuj

22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach rosyjskojęzycznych i anglojęzycznych "Mistrz językowy". Konkurs składał się z dwóch etapów – części rosyjskojęzycznej i anglojęzycznej. Na każdym etapie uczestnicy konkursu otrzymali test z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

Więcej…

List od Ministra Edukacji Narodowej

Email Drukuj

List od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Email Drukuj

DZIEŃ WIOSNY 2013 MOS OSOWSKA ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU WIOSNY CZWARTY RAZ Z RZĘDU!!!

Email Drukuj

Dnia 26 kwietnia 2013 roku z miesięcznym opóźnieniem(z powodu przedłużenia zimy) zorganizowaliśmy V Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Powitania Wiosny . Pogoda była piękna, więc wszyscy mogliśmy doświadczyć nareszcie wiosennego słońca.

Więcej…

Wyprawa do Parku Linowego ''TATRY''

Email Drukuj

W dniu 24 kwietnia nasi wychowankowie z gr: I, III, IV byli w Parku Linowym ''TATRY''. Na początek czekało ich krótkie szkolenie a później dobra zabawa.

Chłopcy pokonali wszystkie przeszkody z uśmiechem na twarzy :)

Więcej…

Zaproszenie na konferencje „Jak szkoła może radzić sobie z gniewem i agresją u dzieci i młodzieży?”

Email Drukuj

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Wydawnictwo „Fraszka Edukacyjna” zapraszają dyrektorów warszawskich szkół, psychologów i pedagogów szkolnych na konferencję:

„Jak szkoła może radzić sobie z gniewem i agresją u dzieci i młodzieży?”

która odbędzie się w dniu 15 maja 2013 roku, w godz. 9.00 -16.00

w siedzibie WCIESiS, Warszawa, ul. Stara 4

Więcej…

MOS OSOWSKA NAJLEPSZA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ LIONSRAW CUP 2013

Email Drukuj

W dniach 18-19 kwietnia na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 w Warszawie z inicjatywy angielskiej organizacji Lionsraw odbył się Turniej Piłki Nożnej Lionsraw Cup 2013. Odnieśliśmy wielki sukces zdobywając I miejsce, pomimo kilku osłabień w składzie drużyny.

Więcej…

Wielki Finał "Adidas team five challenge"

Email Drukuj

Projekt Teatr Codzienny zaprasza na rekrutacje do bezpłatnych kursów

Email Drukuj

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury oraz Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie informują, że trwa rekrutacja na bezpłatne Kursy prowadzone w ramach projektu szkoleniowego Teatr Codzienny.

Projekt Teatr Codzienny adresowany jest do osób pracujących na polu edukacji kulturalnej m.in aktorów, instruktorów teatralnych, ale także wychowawców, pedagogów, nauczycieli, trenerów pracujących z młodzieżą. W ramach Kursu Teatru Forum istnieje pula miejsc przeznaczonych specjalnie dla studentów Pedagogium.

Więcej…

List Rzecznika Praw Dziecka

Email Drukuj

List Rzecznika Praw Dziecka

Zaproszenie na I Konferencję dla Nauczycieli Przyrody w Szkole Ponadgimnazjalnej

Email Drukuj

W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszam na I Konferencję dla Nauczycieli Przyrody w Szkole Ponadgimnazjalnej, zatytułowaną „Zdrowie w nauczaniu przyrody”. Impreza ta rozpocznie cykl konferencji poświęconych kolejnym wątkom podstawy programowej przedmiotu przyroda w szkole ponadgimnazjalnej.

Więcej…

Zaproszenie do wzięcia udziału w Warszawskim Festiwalu Kultury Studenckiej

Email Drukuj

W imieniu JM Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, prof. dr. hab. Jana Łaszczyka i własnym, mam szczególny zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Warszawskim Festiwalu Kultury Studenckiej. Przewidujemy darmowe miejsca dla reprezentantów Państwa placówki (w tym do 5 uczniów). Prosimy jednak o wcześniejsze potwierdzenie udziału do 15 maja br. na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. dla zagwarantowania miejsc.

Więcej…

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Email Drukuj

W dniach 12,13.04.2013 nasza placówka wzięła udział w 22 turnieju tenisa stołowego placówek opiekuńczo-wychowawczych zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii NR.3 UL. Trakt Lubelski.

Więcej…

Oferta gimnazjów prowadzonych przez m.st. Warszawę w roku szkolnym 2013/2014

Email Drukuj

Pod adresem gimnazja.edukacja-warszawa.pl. zmieszczona została oferta gimnazjów prowadzonych przez m.st. Warszawę. Kandydat może się z nią zapoznać w zakładce „Informator o ofercie”

Od 15 kwietnia 2013 roku kandydat będzie mógł wypełnić podanie w systemie.

Więcej…

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ LIONSRAW CUP 2013

Email Drukuj

W dniach 18-19 kwietnia 2013 roku w godzinach 10-16 odbędzie się turniej piłki nożnej z inicjatywy organizacji LIONSRAW.

w turnieju udział weźmie 15 drużyn(dwie drużyny MOS Osowska) z 14 placówek.Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

 

Tekst: A.D.

MOS OSOWSKA W 15-TEJ EDYCJI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ COCA-COLA CUP-09.04.2013

Email Drukuj

MOS OSOWSKA W 15-TEJ EDYCJI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

COCA-COLA CUP-09.04.2013

 

Na I rundzie zakończyli swój udział nasi piłkarze-gimnazjaliści z roczników 1997(kilku z II połowy 1996 r.)-1999 w 15 edycji piłkarskiego turnieju Coca-Cola Cup. Tylko jedna z czterech drużyn miała awansować do rundy II. Niestety nasi piłkarze ,choć dzielnie walczyli, zajęli drugie miejsce.

Więcej…

Oferta Pedagogium dla nauczycieli i wychowawców

Email Drukuj

W załączniku oferta Wyższej Szkoły Nauk Społecznych "PEDAGOGIUM" w Warszawie dla nauczycieli i wychowawców.

 

Zapraszamy

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (Reklama_-_Biuro_Edukacji_2013.pdf)doktoraty z pedagogiki

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk studenckich

Email Drukuj

Dnia 14 marca 2013 w Warszawie zawarto porozumienie pomiędzy:

PEDAGOGIUM Wyższą Szkołą Nauk Społecznych w Warszawie z siedzibą: 00 - 102 Warszawa, ul. Marszałkowska 115, wpisaną do Rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem „365”, zwaną dalej Uczelnią reprezentowaną przez prof. nzw. dr hab. Marka Konopczyńskiego - Rektora

a

Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii Nr 7, ul. Osowska 81, 04 – 351 Warszawa reprezentowanym przez Roberta Lisewskiego – Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7

Wiosna! Idziemy w teren szukać jej znaków

Email Drukuj

11 kwietnia na godzinie wychowawczej wraz z naszą wychowawczynią klasy panią Anną Ambroziak, wybraliśmy się do Parku Skaryszewskiego na poszukiwanie wiosny. Chociaż to drugi tydzień tej pory roku i ciągle leży śnieg, to w końcu zaczęło być ciepło i świeci słońce. Zrobiliśmy sobie kilka ciekawych zdjęć. Było bardzo fajnie.

Więcej…

Dzień futbolu amerykańskiego na Stadionie Narodowym

Email Drukuj

We wtorek 9 kwietnia 2013r. na Stadionie Narodowym odbył się Dzień Futbolu Amerykańskiego.

W imprezie wzięli udział zawodnicy i trenerzy siedmiu drużyn Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego: Warsaw Eagles, Warsaw Spartans, Lowlanders Białystok, Mustangs Płock, Królewscy Warszawa, Warsaw Werewolves oraz Crusaders Warszawa. Nie zabrakło także przedstawicielek żeńskiej drużyny Warsaw Sirens. Kibice, w tym także wychowankowie naszego ośrodka mogli zobaczyć m.in. mecz instruktażowy mający na celu wyjaśnienie podstawowych zasad gry.

Więcej…

Porozmawiajmy o tym przy filiżance herbaty…, czyli zwariowane spotkania naukowe w sali nr 19 :)

Email Drukuj

Trzecioklasiści naszego gimnazjum uczestniczą w nietypowych spotkaniach naukowych, które poświęcone są językoznawczym i literackim zagadnieniom związanym z językiem ojczystym. Chłopcy, niczym prawdziwi dżentelmeni, przy filiżance herbaty rozprawiają o nauce.

Uczniowie dyskutują, spierają się, ale na szczęście najczęściej dochodzą do porozumienia podczas burzliwych dysput :). Spotkania trwają od 19 marca do 18 kwietnia i odbywają się we wtorki, środy oraz czwartki. Zaplanowano, że będą się one odbywały od godziny 15.30 do 17.00, ale jak się okazuje, niektórzy wychowankowie odkryli w sobie polonistyczne zacięcie i chętnie rozprawiają o języku polskim nawet do kolacji. Na te kilka godzin sala polonistyczna w naszej szkole zmienia się nie do poznania. W sumie odbędzie się 12 spotkań.

Więcej…

Ortografia na wesoło w naszej szkole;-)

Email Drukuj

Czy nauka ortografii musi być nudna? Czy językowe zawiłości muszą spędzać nam sen z powiek, a zasady interpunkcyjne być tajemnicą? Okazuje się, że NIE.

Rozwiązywanie ortograficznych zagadek nie musi być ani nudne, ani trudne. Na co dzień przekonuje się o tym kilku gimnazjalistów z naszej szkoły, którzy postanowili walczyć o miano Mistrzów Ortografii. W naszym ośrodku od 18 marca do 17 kwietnia trwają konsultacje polonistyczne poświęcone zagadnieniom polskiej ortografii i interpunkcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poskromić nie tak groźnych (jakby się na pierwszy rzut oka wydawało) przeciwników, czyli RZ, Ż, U, Ó, CH, H ;-)

Więcej…

Konkurs Wiedzy o krajach rosyjskojęzycznych i anglojęzycznych " Mistrz Językowy"

Email Drukuj

CELE KONKURSU

1. Zachęcanie uczniów do zainteresowania się językami rosyjskim i angielskim.

2. Przybliżenie historii, wiary, tradycji oraz kultury Rosji i Anglii.

3. Kształtowanie pozytywnego stosunku emocjonalnego do kultury angielskiej i rosyjskiej.

4. Zachęcanie uczniów do wzbogacania swej wiedzy poprzez pracę samodzielną.

5. Doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

6. Rozwijanie umiejętności językowych.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (Szkolny konkurs.pdf)Zaproszenie i informacje o konkursie
Więcej…

Wesołego Alleluja!

Email Drukuj

Spotkanie z Pawłem Nastulą w MOS7

Email Drukuj

Świat zna wielu znakomitych sportowców, mistrzów igrzysk olimpijskich, świata i kontynentów. Niejedni z nich nie raz stawali na podium najbardziej prestiżowych imprez na świecie, ale wcześniej czy niedługo później przegrywali. Wśród wielu najlepszych z najlepszych, którzy w swoich sukcesach dochodzili najdalej, tak daleko gdzie wcześniej zapuszczali się tylko herosi, świat zna nazwisko jednego herosa judo, który przez ponad 1200 dni jeździł wszędzie po świecie i wszędzie wygrywał – i na mistrzostwach Europy – i w jaskini lwa na mistrzostwach świata w Japonii i w pucharach świata. Wygrał też na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.

Więcej…

Chciałbym opowiedzieć Wam o moim niezwykłym dniu…

Email Drukuj

Nazywam się Konrad Brzeziński, jestem uczniem klasy II A. Chciałbym opowiedzieć Wam o moim wyjątkowym dniu. 16 marca 2013 r. (była to sobota) pojechałem do Zespołu Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie. Tego dnia odbywał się tam etap wojewódzki konkursu „Ortografia na medal”. Jako jedyny uczeń naszej szkoły miałem ją reprezentować. Wcześniej zająłem pierwsze miejsce w eliminacjach szkolnych i drugie – w dzielnicowych.

Więcej…

Nasi wychowankowie na XXIII Ogólnopolskie Spotkania Małych form Teatralnych

Email Drukuj

W dniach 14-16.03.2013 W MOW Nr 2 w Warszawie odbyły się XXIII Ogólnopolskie Spotkania Małych form Teatralnych w których pod brzmiącą nazwą "grupa teatralna tirimpampum, wzieli udział również i nasi wychowankowie. Przez te 3 dni mieliśmy możliwość przenieść się w magiczny i niezwykle kolorowy świat bajek. Nasza grupa teatralna zaprezentowała w programie obowiązkowym inscenizację lekcji kleksografii z książki " Akademia Pana Kleksa" a w części dowolnej zaprezentowaliśmy zabawną sztukę pt" Pchła Szachrajka".

Więcej…

"Pedagogium" Wyższa Szkoła Nauk Społecznych zaprasza do udzału w warsztatach edukacyjno-szkoleniowych

Email Drukuj

„ Pedagogium” Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie zaprasza do udziału w autorskich warsztatach edukacyjna – szkoleniowych pt. „ DIAGNOZA CECH OSOBOWOŚCI UCZNIÓW I WYCHOWANKÓW ORAZ NAWIĄZYWANIE Z NIMI KONTAKTÓW OSOBOWO – POZNAWCZYCH”

Więcej…

II Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum Nr 162 za nami…

Email Drukuj

6 marca w naszym gimnazjum odbył się II Festiwal Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas trzecich mieli okazję zaprezentować pracownikom ośrodka i szkolnym kolegom efekty swojej kilkumiesięcznej pracy.

Więcej…

Konkurs „Z ortografią za pan brat” w naszej szkole

Email Drukuj

25 lutego w naszej szkole odbył się konkurs „Z ortografią za pan brat”. Rokrocznie przedsięwzięcie to cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów wszystkich klas. Tym razem ponad dwudziestu śmiałków postanowiło sprawdzić swoją polonistyczną wiedzę. Uczestnicy spotkania najpierw napisali dyktando, a następnie mieli za zadanie poprawnie zapisać kilkanaście podanych wyrazów oraz uzasadnić ich pisownię.

Więcej…

Spotkanie z Przemysławem Miarczyńskim w MOS 7

Email Drukuj

26 lutego na spotkanie do naszej szkoły przyjechał brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu w windsurfingu Przemysław Miarczyński. Sportowca tradycyjnie przywitał organizator, nauczyciel w-f Sebastian Rębowski słowami: „W historii polskiego sportu olimpijskiego polscy olimpijczycy zdobyli łącznie 271 medali. W żeglarstwie czterokrotnie polscy żeglarze stawali na olimpijskim podium, a dokonało tego troje polskich żeglarskich muszkieterów”

Więcej…

Nasi wychowankowie z wizytą w Instytucie Chemii Fizycznej PAN

Email Drukuj

4 marca 2013 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą klasy, uczestniczyli w lekcji pokazowej chemii w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Lekcja dotyczyła tematów związanych z gazami, cieczami i ciałami stałymi.

Więcej…

Życzenia na Dzień Kobiet

Email Drukuj

Zaproszenie na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie

Email Drukuj

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich Państwa Gimnazjum na Dzień Otwarty naszej szkoły, który odbędzie się w czwartek 21 marca 2013 roku od godz. 11-tej (spotkanie informacyjne dla Uczniów i Rodziców także o 17.00). W jego ramach proponujemy: preorientację zawodową (szkoły średnie i uczelnie techniczne, informacje o poszukiwanych zawodach), zwiedzanie naszych pracowni samochodowych, jazdy próbne samochodami do nauki jazdy,"wybuchowe" pokazy chemiczne, inne atrakcje i konkursy z nagrodami (także dla opiekunów).

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (OFERTA_ZOLIBORSKIEJ_SAMOCHODOWKI_2013-1.pdf)Oferta ZSS Nr 3
Więcej…

Zaproszenie do Konkursu " MŁODZI ZDOLNI 2012/2013 "

Email Drukuj

Młodzi Zdolni to festiwal dla młodych i ambitnych, mających chęć pokazania swojego talentu przed światem!

 

Więcej…

Zaproszenie na Festiwal Projektów Edukacyjnych

Email Drukuj

" Psie troski "

Email Drukuj

Dziękuję serdecznie za udział w konkursie rysunkowym do książki edukacyjnej pt.: "Psie troski" www.psietroski.pl

Bardzo cieszę się, że uczestniczycie Państwa w akcjach edukacyjnych na rzecz zwierząt.

Więcej…

Nasi wychowankowie na meczu Legii

Email Drukuj

26 lutego 2013r. na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbył się mecz ćwierćfinałowy o Puchar Polski pomiędzy Legią Warszawa a Olimpią Grudziądz. Wśród kibiców nie mogło także zabraknąć wychowanków naszego ośrodka.

Więcej…

Walentynkowe spotkanie w naszej szkolnej bibliotece

Email Drukuj

14 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyło się kolejne tematyczne spotkanie. Tym razem poświęcone ono było miłości, ale tej codziennej, trudnej i wymagającej… Chętni uczniowie klas II i III mieli okazję wysłuchać mini wykładu Pani Bibliotekarki na temat historii Święta Zakochanych oraz rodzajów miłości. Następnie uczestnicy spotkania dyskutowali o tym, kiedy, czy jak i dlaczego należy kochać inne osoby? Chłopcy starali się również znaleźć odpowiedź na pytanie Czy łatwo jest kochać bezwarunkowo, mimo wszystko…?

Więcej…

Nasi wychowankowie w turnieju siatkówki organizowanym przez AZS Warszawa

Email Drukuj

W dniu 19.02.2013r. reprezentacja naszego ośrodka w siatkówce wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w Hali Sportowej przy ul. Jagielońskiej.

Więcej…

Zaproszenie na konferencje" Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole i poza szkołą "

Email Drukuj

Zapraszam do udziału w konferencji Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole i poza szkołą, która odbędzie się 11 marca 2013 r. w godzinach 10.00 – 13.30 w Wyższej Szkole Menedżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36 w Warszawie.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (program_konferencji.pdf)Program Konferencji
Więcej…

Nasi wychowankowie w turnieju koszykówki organizowanym przez AZS Warszawa

Email Drukuj

13.II.2013r. wychowankowie Naszego Ośrodka wzięli udział w Turnieju Koszykówki organizowanym przez AZS Warszawa w Hali Sportowej „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7.

Więcej…

Program profilaktyczny "Sami dla siebie i innych"

Email Drukuj

Od dnia 13.02.2013r., uczniowie z klas pierwszych i drugich Gimnazjum rozpoczęli zajęcia w ramach programu profilaktycznego " Sami dla siebie i innych". Zajęcia które prowadzą Panie ze stowarzyszenia MONAR będą trwały przez 12 tygodni. Oprócz wychowanków do uczestnictwa w zajęciach zostaną zaproszeni również nauczyciele, wychowawcy i rodzice.

W załączeniu program profilaktyczny " Sami dla siebie i innych" oraz terminy spotkań.

 

Tekst: E.K.

Nasi wychowankowie z wizytą na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Email Drukuj

Dnia 13 lutego 2013 roku kilku uczniów, wraz z opiekunem, zwiedziło Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, która mieści się w niepozornym budynku, na tyłach Muzeum Narodowego. Powodem tej wizyty było wejście na giełdę nowej spółki. Uczniowie mogli obserwować jak wygląda inauguracyjne notowanie nowego gracza na warszawskim "parkiecie".

Więcej…

Harmonogram Zespołów Wychowawczych Luty 2013

Email Drukuj

W miesiącu Lutym 2013 r. odbędą się zespoły wychowawcze, na które zapraszamy kadrę uczącą oraz rodziców Wychowanków.

W załączniku prezentujemy harmonogram zespołów wychowawczych.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (zespoywychowawcze-kopia_514.doc)harmonogram zespołów wychowawczych

Politechnika Warszawska dla uczniów

Email Drukuj

Politechnika Warszawska pragnie pomóc uczniom w bardziej świadomym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "Kim chcę zostać?"

Zapraszamy na zajęcia w salach i pracowniach Politechniki Warszawskiej.

PW Junior to szansa na przeżycie niesamowitej przygody z nauką, ciekawe spędzenie czasu z rówieśnikami oraz poznanie tajników dziedzin politechnicznych. Niektórzy będą budować model żaglówki, inni zaś zrobią krem do twarzy, jedni zaprogramują roboty, drudzy zbudują ładowarkę telefoniczną na baterie słoneczne.

Więcej…

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie ferii

Email Drukuj

Zbliżają się zimowe ferie i czas odpoczynku od zajęć dydaktycznych. W bieżącym roku szkolnym na terenie Mazowsza rozpoczną się 28 stycznia 2013 r. W tym okresie organizowane będą zapewne bardzo różnorodne wyjazdowe formy wypoczynku. Niestety, znaczna część uczniów pozostanie bez opieki dorosłych w domu. W każdym miejscu należy pamiętać o bezpieczeństwie wypoczywających. W dużej mierze zależy ono od przedstawionej dzieciom i młodzieży atrakcyjności oferty wypoczynku. W związku z powyższym pragnę przypomnieć o potrzebie wzmożenia opieki nad dziećmi, zarówno tymi przebywającymi na zorganizowanych wyjazdach, jak i pozostającymi w miejscu zamieszkania. Zdarza się, że pozostawione bez opieki dzieci i młodzież swoim nieprzemyślanym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych......

 

W załączniku dalsza część pisma przesłanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty..

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (f-5342-2-mko_do_dyrektorow_szkol.pdf)Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty

„ZIMA W MIEŚCIE”

Email Drukuj

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza uczniów do udziału w „Zimie w Mieście”

w 2013 r. Bogaty i różnorodny program obejmuje zajęcia edukacyjno

– wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne odbywające się w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach.

Więcej…

IV Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie w MOS 7

Email Drukuj

Za nami już IV Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie.

Tym razem udział wzięło 18 wychowanków MOS Nr 7, którzy tak , jak w poprzednich latach rywalizowali o miano Znawcy Sportu.

Większość pytań dotyczyła ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie oraz Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Pozostałe pytania oparte były o historie sportu w MOS Nr 7, a także o rożne wydarzenia i ciekawostki z całej dziedziny sportu. Konkurs składał się z 3 etapów: eliminacje-wszyscy uczestnicy, półfinały- dziesięciu awansujących z eliminacji oraz finał-pięciu najlepszych po półfinałach.

Więcej…

Deklaracja Warszawska

Email Drukuj

Zakończył się Rok Janusza Korczaka. Jednak pedagogika miłości Starego Doktora nie straciła na aktualności, a idea dziecięcego obywatelstwa wciąż jest warta przypominania i propagowania. W dniach 4-6 grudnia 2012 roku odbył się w Warszawie Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, który zgromadził wiele osób związanych z Januszem Korczakiem. To szacowne grono, naukowcy, działacze społeczni i członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, przyjęło i podpisało Deklarację warszawską, którą mam przyjemność Państwu zarekomendować. Sygnatariuszami Deklaracji są: Para Prezydencka, Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wielu parlamentarzystów oraz szerokie grono osób, którym bliskie są zawarte w niej idee.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (deklaracja_z_tabela.pdf)Treść deklaracji warszawskiej
Więcej…

Nasi wychowankowie biorą udział w Programie profilaktycznym "STOP NARKOTYKOM"

Email Drukuj

10 stycznia odbył się projekt profilaktyczny pt. "STOP NARKOTYKOM". Wychowankowie gr. III zaprezentowali krótki filmik ostrzegający innych przed zażywaniem środków odurzających. Wystąpił też zaproszony gość Dobromir Makowski, który przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka i innych instytucji.

Więcej…

Uczeń kl. II a w etapie wojewódzkim XIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”

Email Drukuj

W piękny poranek pierwszej noworocznej soboty trzech Ortograficznych Mistrzów naszego gimnazjum udało się do Zespołu Szkół Nr 108 w Warszawie. Chłopcy mieli tam okazję zmierzyć się z innymi śmiałkami, którzy okazali się najlepsi w swoich szkołach w poskramianiu ortograficznych trudności.

Więcej…

IV Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie

Email Drukuj

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA IV NOWOROCZNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE.

Konkurs, w którym wezmą udział wychowankowie MOS Nr 7 odbędzie się 15 stycznia o godz.16.00 w MOS Nr 7. zapraszamy do kibicowania.

Spotkanie z Ryszardem Wolnym w MOS 7

Email Drukuj

„Polscy sportowcy na arenach międzynarodowych odnoszą wielkie sukcesy i to w różnych dyscyplinach sportowych. W mistrzostwach Europy, świata i igrzyskach olimpijskich. Jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych są zapasy, które swój rodowód wywodzą ze starożytnej Grecji, w której - ze wszystkich mistrzów najbardziej ceniono mistrzów zapasów. Zawsze witano ich jak wielkich bohaterów, wielkich herosów. I my witamy dziś wielkiego sportowca, zapaśnika w stylu klasycznym mistrza olimpijskiego Pana Ryszarda Wolnego” – tymi słowami rozpoczęło się 7 stycznia 2013 r. kolejne spotkanie z wielkim sportowcem.

Więcej…

JAESEŁKA W MOS NR 7

Email Drukuj

20.12 2012 w Naszym Ośrodku wychowankowie wraz z pracownikami oraz zaproszonymi gośćmi obchodzili wigilię ośrodkową. Obchody święta Narodzenia Pańskiego rozpoczęły się od inscenizacji jasełek. Mimo że wychowankowie do przedstawienia przygotowywali się bardzo długo to przed samym występem trema była ogromna. Na szczęscie wszystko się udało:) chłopcy zostali nagrodzenin gromkimi brawami.

Więcej…

Wesołych Świąt!

Email Drukuj

 

Nasi wychowankowie na spotkaniu z Lesławem Ćmikiewiczem

Email Drukuj

Jest skromny i wszechstronny. Grał na trzech liniach – w obronie, pomocy i ataku. W każdej sytuacji spisywał się bardzo dobrze. Inteligentny, myślący, o dużej kulturze bycia. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, a przy tym pracowity. Zdyscyplinowany w grze, na boisku i w życiu. Przedkładał interesy zespołu nad swoje”. - Słowa te o Lesławie Ćmikiewiczu wypowiedział trener reprezentacji Polski i CWKS Legii Warszawa Andrzej Strejlał.

Więcej…

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkolnej bibliotece.

Email Drukuj

DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?

ks. Jan Twardowski

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Więcej…

Wyjście naszych wychowanków na lodowisko i do parku

Email Drukuj

14 i 15 grudnia wychowankowie mogli jeździć na łyżwach pod PKiN w Warszawie. Niektórzy po raz pierwszy mogli uczestniczy w takiej formie aktywnego spędzania czasu wolnego. Na początku niektórym chłopcom jazda sprawia trudności ale po kilku upadkach złapali wprawę w jeździe.

Więcej…

Eliminacje do konkursu „Ortografia na medal” w naszym gimnazjum

Email Drukuj

13 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „Ortografia na medal”. Przedsięwzięcie skierowane jest do szkół prowadzonych przez Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy i zostało objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Więcej…

Zaproszenie na Wigilię 2012

Email Drukuj

 

Dyrektor wraz z Wychowankami

Młodzieżowego  Ośrodka Socjoterapii Nr 7

 

SERDECZNIE ZAPRASZA

WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW

NA WSPÓLNĄ WIGILIĘ,

 

która odbędzie się

2O grudnia 2012 r. o godz.17.00

przy ul. Osowskiej 81 w Warszawie.

 

 

                                    

Światowy Dzień AIDS

Email Drukuj

W światowy dzień AIDS uczniowie zostali zapoznani przez prezentacje z pojęciem AIDS, HIV, drogami zakażenia, objawami oraz gdzie można znaleźć pomoc.

Więcej…

Podwójne miejsce na podium w Projektach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych dla naszych uczniów

Email Drukuj

11 grudnia br. w Zespole Szkół Nr 108 w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Projektów Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w dwóch akcjach organizowanych przez ww. placówkę – projekcie „Zrozumieć chemię” oraz konkursie  "Gazetka na szóstkę"

Więcej…

Święta tuż, tuż… w MOS Nr 7

Email Drukuj

6 grudnia w naszym ośrodku zaczęliśmy świąteczne przygotowania. Uczniowie wszystkich klas ubierali choinki – w szkole i internacie oraz przygotowywali świąteczne ozdoby. Na lekcjach zajęć artystycznych chłopcy wykonywali prace związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia, a na zajęciach wychowawczych pojawiły się opowieści o świątecznych tradycjach.

Więcej…

VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w MOS 7

Email Drukuj

VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII,

OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH I DOMÓW DZIECKA

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Email Drukuj

Corocznie 10 grudnia, w rocznicę podpisania przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Więcej…

Strona 1 z 2


Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135