aktualności rok szkolny 2014/2015

WF z klasą

Email Drukuj

Pismo w sprawie dopalaczy

Email Drukuj

Europa zmienia Warszawę

Email Drukuj

25 czerwca br. uczniowie klasy I ZSZ wzięli udział w wydarzeniu „Europa zmienia Warszawę” zorganizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Ten dzień był poświęcony zdrowiu.

Więcej…

Edukacja z energią

Email Drukuj

25 czerwca br. uczniowie klasy I ZSZ wzięli udział w Debacie zorganizowanej w Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu "Edukacja z energią" realizowanego przez Goethe Institut i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej…

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Email Drukuj

Warsztaty plastyczne - linoryt

Email Drukuj

Podczas warsztatów plastycznych uczniowie klas drugich mieli okazję poznać jedną z technik graficznych jaką jest linoryt. Dowiedzieli się między innymi, że linoryt to technika graficzna należąca do wypukłodruku. Oznacza to, że część wypukła jest jednocześnie częścią drukującą. Linoryt żłobi się w linoleum.

Więcej…

Dzień Dziecka dla Przedszkolaków

Email Drukuj

Czerwiec, to miesiąc długo wyczekiwany przez dzieci, gdyż pierwszy jego dzień to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej właśnie okazji kilku naszych wychowanków zorganizowało dla przedszkolaków z Przedszkola „Zielony groszek” przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Piękny podkład muzyczny, kukiełki wraz z cudowną scenografią przeniosły dzieci do krainy bajek.

Więcej…

Wystawa "A jednak jest Warszawa"

Email Drukuj

11 czerwca br. uczniowie klasy II ZSZ i 15 czerwca uczniowie klasy I ZSZ obejrzeli wystawę „A jednak jest Warszawa”. Wystawa przedstawiała fotografie przypominające jak wyglądała Warszawa w czasie II wojny światowej i w pierwszych latach odbudowy stolicy.

Więcej…

Mini Piknik Naukowy

Email Drukuj

Dnia 9 czerwca 2015 r. odbyła się uroczystość z okazji 90 rocznicy wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Instytutu Radowego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów przy pomniku Marii Skłodowskiej-Curie w parku przed Instytutem przy ul. Wawelskiej.

Więcej…

MOS OSOWSKA Z SUKCESAMI NA BARSKIEJ- 10.06.2015

Email Drukuj

Jak każdego roku w czerwcu, tak i teraz wzięliśmy udział w Mityngu Lekkoatletycznym na Stadionie Skry Warszawa, który kończył się turniejem piłki nożnej na Barskiej. Dodatkowo w tym roku gospodarze zorganizowali też Turniej Siatkówki Plażowej.

Więcej…

DZIEŃ SPORTU Z OKAZJI DNIA DZIECKA 1 CZERWCA 2015 W MOS NR 7

Email Drukuj

Każdego roku o tej porze nasi wychowankowie mają okazję spędzić dzień na sportowo, uczestnicząc w rywalizacji fair play. Głównym celem jest oczywiście zabawa, ale , że jest to zabawa z nagrodami, to wielu chłopaków mocno się angażuje. Głowną nagrodą jest zawsze zdobycie tytułu Sportowca Dnia w MOS Nr 7, a z tym się wiąże piękna statuetka i cenna nagroda rzeczowa. Za pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji uczestnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów i słodyczy.

Więcej…

Spelling Bee 2015

Email Drukuj

W piękny słoneczny dzień, 2 czerwca 2015 roku, odbył się konkurs literowania Spelling Bee. Była to druga już edycja tego konkursu. Organizatorem konkursu był nasz Ośrodek, przy wsparciu finansowym Biura Edukacji. Projekt zrealizowano w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Więcej…

Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Rodziny

Email Drukuj

MOS OSOWSKA PO RAZ PIERWSZY NAJLEPSZA NA TURNIEJU DREAM CUP !!!

Email Drukuj

Jeśli ktoś lubi sportowe horrory, to niech żałuje, że nie był na tym turnieju. Nasi chłopcy pokazali, że mają nerwy ze stali. Na sobotnim turnieju 30.05.2015 r. ok. 10 rano w Hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Szturmowej 1/3 zjawili się wszyscy, którzy mieli być: Michał Kakojejko, Bartosz Szewczyk, Andrzej Dąbrowski, Daniel Wrzodak, Tomasz Czekaj, Oskar Witkowski i Oskar Sokołowski… nie tylko podtrzymali passę sprzed kilku dni, kiedy to wygrali turniej Lionsraw Cup na trawie. Tym razem zagrali-moim zdaniem- najlepszy turniej halowy w historii Osowskiej!

Więcej…

MOS NR 7 OSOWSKA NA WIELKIM FINALE LIGI EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ

Email Drukuj

Po raz pierwszy w historii w Polsce odbył się finał Ligi Europy w Piłce Nożnej.

Finał na Stadionie Narodowym w Warszawie był wielkim wydarzeniem. Hiszpańska Sevilla FC zmierzyła się z ukraińskim Dnipro Dniepropetrowsk. Sam mecz dostarczył ogromnej ilości emocji. Zwycięstwo 3:2 odniosła faworyzowana Sevilla z Polakiem, Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, który dodatkowo uczcił to wydarzenie strzeleniem bramki. Oglądanie tego meczu na żywo było dla nas wychowawców i wychowanków wspaniałym przeżyciem.

Więcej…

WIELKI REWANŻ W LIONSRAW CUP MOS Osowska znowu najlepsza!!!

Email Drukuj

Już po raz czwarty odbył się na naszym boisku turniej piłki nożnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców z Anglii- Lionsraw Cup. W zeszłym roku musieliśmy uznać wyższość drużyny z Domu Dziecka z Konstancina przegrywając w finale.

27 maja 2015 r. na turnieju stawiło się 8 drużyn, w tym dwie ekipy z MOS Osowska.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny, i grały w grupach każdy z każdym. Dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinału. Zwycięzcy półfinałów zagrali o 1 miejsce, pokonani o 3.

Więcej…

Strefa kibica na Placu Zamkowym

Email Drukuj

W środę 27 maja na Placu Zamkowym oraz na Krakowskim Przedmieściu z okazji finałowego meczu Ligi Europejskiej dla wszystkich fanów piłki nożnej została utworzona strefa kibica tzw. „Neutral Fan Zone”. Nie zabrakło fanów rywalizujących ze sobą drużyn, czyli hiszpańskiej Sevilli FC i ukraińskiego Dnipro Dniepropietrowsk. Byliśmy tam także i my.

Więcej…

Spotkanie z Ryszardem Boskiem

Email Drukuj

Wiele sukcesów odnotował polski sport, ale jedno z największych wydarzeń w historii polskiego sportu miało miejsce w Montrealu 30 lipca 1976. Zegary wybiły w Montrealu godz. 2130, a w Polsce był dzień później – 31 lipca i nocna godz. 230 . Jak wskazały badania polskiej telewizji o tej godzinie przed telewizorami zasiadło ponad 60 % Polaków. Jest to do tej pory nie pobity rekord.

A tam w Montrealu, pod osłoną wieczornych ciemności wspaniały koncert dawali polscy siatkarze by wczesnym rankiem o godz. 456 polskiego czasu, komentujący te wydarzenie Wojciech Zieliński, mógł wykrzyknąć – „Proszę państwa to jest niewiarygodne - Polscy siatkarze mistrzami olimpijskimi”!

Witam w naszej szkole jednego z bohaterów, wielkiego siatkarza, mistrza olimpijskiego, świata i wicemistrza Europy Pana Ryszarda Boska. Witam serdecznie wszystkich i zapraszam na krótką prezentację multimedialną – powiedział prowadzący spotkanie S. Rębowski.

Więcej…

Spotkanie z Włodzimierzem Zawadzkim

Email Drukuj

Jak daleko mogą sięgać ludzkie marzenia i jakie one są w różnym wieku i na różnych etapach naszego życia. W którym momencie życia możemy marzyć i o czym – i czy zawsze marzenia są takie same? A może w życiu decydujące karty rozdaje przypadek?

Częściowo odpowiedź na to pytanie poznamy za chwilę, kiedy zapytamy o to mistrza olimpijskiego, ale nie ulega wątpliwości, że to człowiek jest kowalem swego losu, a jeśli tak to wszystko zależy od niego i od środowiska w którym wzrasta – a więc od rodziny, nauczycieli, przyjaciół, a nawet znajomych. Dużą rolę w kształtowaniu naszych marzeń mają media, które mogą w nas rozbudzić i podnosić na wysokie horyzonty nasze marzenia i ambicje. Ale i tak ostatecznie weryfikować je będzie życie, mówiąc inaczej nasza osobowość i cechy, które z niej wypływają jak pracowitość, systematyczność i konsekwencja. A gdzie jest miejsce na talent? Bez talentu nie można osiągnąć żadnych ludzkich szczytów, bez niego można zajść daleko pod warunkiem, że idziemy wg obranego życiowego drogowskazu.

Więcej…

Lekcja historii z Wiesławem Adamczykiem w kinie Atlantic

Email Drukuj

21 maja br. uczniowie z klasy III a i II b byli na lekcji historii z Wiesławem Adamczykiem, autorem książki „Kiedy Bóg odwrócił wzrok” w kinie Atlantic. Wiesław Adamczyk jest emerytowanym chemikiem, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Lekcja ta była opowieścią autora o swoim wojennym dzieciństwie, kiedy to w maju 1940 roku wraz z mamą i rodzeństwem został deportowany na sowiecką Syberię.

Więcej…

Praski Pokój Zagadek

Email Drukuj

W środę 13 maja wychowankowie grupy I odwiedzili Praski Pokój Tajemnic. Na miejscu mięli okazję przetestować swoją spostrzegawczość, intelekt, a także sprawdzić, czy potrafią współpracować w grupie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzielenie na dwie drużyny, skuto nam ręce i zasłonięto oczy, a po chwili znaleźliśmy się sami w nieznanym nam miejscu a naszym pierwszym zadaniem było uwolnienie się z kajdanek. Praski Pokój Zagadek to alternatywna gra typu ESCAPE ROOM, która odbywa się w rzeczywistym świecie.

Więcej…

Ścisz To!!! - Byliśmy tam.

Email Drukuj

10 maja w Parku Praskim odbył się organizowany przez Fundację PO Drugie festiwal Ścisz To !!!, na którym nie mogło zabraknąć również naszego ośrodka. Temat którym zajęli się chłopcy z naszej placówki dotyczył bezpieczeństwa w rowerowym ruchu drogowym podczas wakacji. Do naszej dyspozycji mieliśmy dmuchany namiot, który dzięki uprzejmości AZSu, w mgnieniu oka stanął przy muszli koncertowej, przyćmiewając inne stoiska. Pod namiotem znalazły się ulotki, podstawowe znaki drogowe, oraz duża plansza, na której widniał duży rower a po bokach opisane były procedury jakie należy przejść, aby uzyskać kartę rowerową, oraz kilka przepisów dotyczących rowerzystów.

Więcej…

Uczniowie obejrzeli wystawę pt. "Ptak też człowiek"

Email Drukuj

W maju br. uczniowie klasy I i II ZSZ obejrzeli wystawę fotografii przyrodniczej pt. „Ptak też człowiek” w Złotych Tarasach. Wystawa była częścią ogólnopolskiej kampanii wiedzy i edukacji przyrodniczej prowadzonej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Kampania miała na celu przybliżenie wszystkim uczestnikom informacji o ptakach rzadkich i ginących.

Więcej…

Stolarz - zawód z tradycją

Email Drukuj

Praca stolarza polega na tworzeniu z różnych rodzajów drewna oraz materiałów drewnopochodnych przedmiotów codziennego użytku i mebli. Zawód stolarza wymaga dużej wiedzy na temat różnorodnych gatunków drewna, oceny ich jakości, właściwości i przeznaczenia oraz rodzajów połączeń: stałych (na klej) lub rozłącznych (kołkowych, wpustowych) itp.

Więcej…

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2014/2015

Email Drukuj

Dnia 16 kwietnia odbył się w naszym Ośrodku Festiwal Projektów Edukacyjnych. Celem imprezy było zaprezentowanie efektów pracy uczniów klas III gimnazjum. W tym roku ideą przewodnią festiwalu była Unia Europejska. Wychowankowie byli podzieleni na siedem zespołów, które pod okiem nauczycieli-opiekunów od początku roku szkolnego przygotowywały swoje prezentacje i wystąpienia. Każda grupa miała przedstawić jedno z państw Unii Europejskiej.

Więcej…

Alleluja Jezus Żyje !!!

Email Drukuj

W środę, 1 kwietnia w naszym ośrodku z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy odbył się apel wielkanocny. Inscenizacja składała się z 2 części, które zgrabnie się ze sobą przeplatały w pierwszej części uczniowie recytowali wybrane przez wychowawców wiersze, w części drugiej zaś popis dał nasz chór który przy akompaniamencie gitary odśpiewał „To nie gwoździe Cię przebiły” oraz „Zmartwychwstał Pan” .

Więcej…

WYCHOWANKOWIE MOS NR 7 W ARESZCIE ŚLEDCZYM WARSZAWA SŁUŻEWIEC

Email Drukuj

WYCHOWANKOWIE MOS NR 7 W ARESZCIE ŚLEDCZYM WARSZAWA SŁUŻEWIEC

W dniu 27.04.2015 roku wychowankowie naszej placówki pod opieką wychowawców Małgorzaty Fili, Dariusza Myśliwca i Kamila Burka udali się do Aresztu Śledczego Warszawa Służewiec ul. Kłobucka 5.

Więcej…

Egzamin Gimnazjalny w naszej szkole

Email Drukuj

W Dniach 21-23 Kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Egzamin Gimnazjalny. W pierwszym Dniu nasi uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną. W Dniu 22 kwietnia przyszła kolej na część matematyczno-przyrodniczą a w ostatnim dniu uczniowie swoją wiedzę mogli sprawdzić z języka obcego nowożytnego. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki z poszczególnych części.

Więcej…

UCZNIOWIE GIMNAZJUM MOS NR 7 NA VII WOLSKIM MIASTECZKU ZAWODÓW

Email Drukuj

VII Wolskie Miasteczko Zawodów odbyło się 24 kwietnia 2015 r. w godz. 11.00 - 14.00 na terenie szkoły przy ul. Kasprzaka 19/21

W trakcie spotkania uczniowie klas IIIa i IIa naszego gimnazjum wraz z opiekunami(Dariusz Myśliwiec i Andrzej Dąbek) mieli możliwość zapoznać się z ofertami wszystkich szkół zawodowych i techników dzielnicy Wola.

Więcej…

IV Bielański Turniej Piłki Siatkowej Ośrodków Socjoterapii i Domów Dziecka

Email Drukuj

W dniu 19 kwietnia 2015r. uczestniczyliśmy w IV Bielańskim Turnieju Piłki Siatkowej Ośrodków Socjoterapii i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Celem tego przedsięwzięcia była integracja młodzieży warszawskich placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz wyzwolenie w młodych ludziach pozytywnych postaw i sportowych emocji.

Więcej…

Nasi wychowankowie uczestnikami Akademii ...Filmowej

Email Drukuj

Dnia 13 kwietnia 2015 roku uczniowie klas II gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w pierwszym pokazie Akademii Filmowej, który został zorganizowany przez Multikino na Ursynowie.

Tematem tego spotkania było bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, wywiad.

Więcej…

Zwiedzamy Muzeum Plakatu w Wilanowie

Email Drukuj

Dnia 23 marca 2015 uczniowie z klas II gimnazjum odwiedzili Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Wspaniała pogoda, cudowna okolica i nietuzinkowa wystawa Andrzeja Krajewskiego przyniosły wiele pozytywnych wrażeń.

Więcej…

Konkurs wiedzy o krajach anglo- i rosyjskojęzycznych.

Email Drukuj

Dnia 24 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 150 przy ulicy Różanej w Warszawie odbył się konkurs wiedzy o krajach anglo- i rosyjskojęzycznych. Udział w nim wzięło pięciu uczniów naszej szkoły: Mateusz Szwejk, Arek Macek, Rafał Wilkowski, Bartek Walczak i Piotrek Smolarek. Byliśmy jedną z sześciu drużyn, które zmierzyły się w dziewięciu konkurencjach zaplanowanych przez organizatora. Przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni. Uczniowie musieli zapoznać się z zagadnieniami konkursowymi oraz przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z zakresu słownictwa, gramatyki oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych.

Więcej…

Zaproszenie

Email Drukuj

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie

na

FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2014/2015

 

Odbędzie się on w czwartek 16 kwietnia 2015 roku.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpi o godzinie 10.30 na korytarzu głównym, a potem….. niespodzianka !

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest Unia Europejska

Europa – nie taka daleka, jak się wydaje

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W MOS UL. TRAKT LUBELSKI

Email Drukuj

w dniu 27.03.15 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr.3 odbył się XXIV turniej tenisa stołowego placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Placówkę naszą reprezentowało czterech zawodników: : Dominik Baum. Martin Pietrzykowski, Daniel Wrzodak, Mateusz Nowowiejski, oraz dwóch wychowanków wyznaczonych do sędziowania: Karol Łyciuk i Oskar Witkowski.

Więcej…

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj

..."Nie umiem być srebrnym aniołem –

ni gorejącym krzakiem –

tyle Zmartwychwstań już przeszło –

a serce mam byle jakie…

 

Tyle procesji z dzwonami –

tyle już Alleluja –

a moja świętość dziurawa

na ćwiartce włoska się buja.

 

I wiem, gdy łzę swoją trzymam

jak złoty kamyk z procy –

zrozumie mnie mały Baranek

z najcichszej Wielkiej Nocy.

ks. Jan Twardowski

 

Życzymy, aby Święta Wielkiej Nocy przyniosły ulgę w codziennych trudach, wytchnienie i radość. Życzymy, aby stały się czasem spokojnego odpoczynku w gronie najbliższych, kochanych.

Dyrektor, Pracownicy i Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7.

Uczniowie uczestniczyli w pokazie ciekawych doświadczeń chemicznych

Email Drukuj

W dniu 24.03.2015 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w pokazie efektownych i ciekawych doświadczeń chemicznych w Technikum Nr 27 „CHEMIK” przy ul. Saskiej 78. Dwóch uczniów z tej szkoły pod kierunkiem Pani Beaty Szczepańczyk prezentowało doświadczenia chemiczne m.in. znikający śnieg, samozapłon, ciuchcia, katalityczny rozkład perhydrolu , ryczący miś, przemiana wody w mleko i coca- colę.

Więcej…

Zwycięstwo w turnieju siatkarskim w Wołominie

Email Drukuj

W Dniu 24 Marca w Wołominie odbyły się ostatnie zawody siatkarskie w tym roku szkolnym. Cały turniej składał się z 3 zawodów odbywających się w odstępie 2 miesięcy. Suma zdobytych punktów z całego cyklu spotkań dawała wynik końcowy i puchar dla najlepszej szkoły.

Więcej…

SPORTOWE POWITANIE WIOSNY W MOS NR 7 NA OSOWSKIEJ

Email Drukuj

Dnia 20 marca 2015 roku zorganizowaliśmy VII Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Powitania Wiosny . Pogoda była piękna, więc wszyscy mogliśmy doświadczyć wiosennego słońca. W trakcie turnieju odbyły się również konkursy żonglerki piłką oraz rzutów do kosza. Nad całością imprezy czuwali: Andrzej Dąbek, Dariusz Myśliwiec, Rafał Heba i Krzysztof Pieczykolan.

Więcej…

Śniadanie Wielkanocne

Email Drukuj

W mieście piernika i Kopernika

Email Drukuj

19 marca wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii odwiedzili rodzinne miasto Mikołaja Kopernika – Toruń. Czwartek zaczął się dla naszych podopiecznych bardzo wcześnie, już o 6:30 wszyscy uczestnicy wycieczki zebrali się przed ośrodkiem by następnie zająć miejsca w autobusie i wyruszyć w podróż śladami najsłynniejszego polskiego astronoma.

Więcej…

Co Powiesz na temat… Integrujemy się

Email Drukuj

Projekt Co Powiesz na temat… trwa, tym razem spotkanie odbyło się w naszym ośrodku. Mięliśmy zaszczyt gościć wychowanków i wychowanki z Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii oraz Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z całego województwa Mazowieckiego.

Więcej…

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Email Drukuj

Zaćmienie słońca

Email Drukuj

W dniu 20 marca, w trakcie trwania zajęć sportowych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie MOS nr 7 mieli okazję przypatrywać się niezwykłemu zjawisku na niebie. Wszystko zaczęło się około godziny 9:50 a skończyło o 12:00.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu "Z ortografią za pan brat"

Email Drukuj

Dnia 12 marca 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs "Z ortografią za pan brat". Organizatorkami były nauczycielki języka polskiego z naszego Ośrodka. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Niemal wszyscy wychowankowie postanowili zmierzyć się z zasadami polskiej ortografii i napisali test składający się z dwóch części. Pierwsza to klasyczne dyktando ( w tym roku motywem przewodnim była starożytna Grecja i Rzym ). Druga część to tzw. "uzupełnianka", która sprawdzała nie tylko znajomość zasad pisowni, ale także myślenie abstrakcyjne.

Więcej…

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt. :"Kryminalna chemia"

Email Drukuj

11 marca 2015 r. w Technikum Nr 27 przy ul. Saskiej odbył się wykład p. Beaty Szczepańczyk pt. „ Kryminalna chemia”. W tym wykładzie uczestniczyło 11 - stu uczniów naszej szkoły. Chłopcy dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się kryminalistyka i jakie są jej działy. Daktyloskopia jest jednym z najstarszych działów techniki kryminalistycznej.

Więcej…

SPEELING BEE

Email Drukuj

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz (regulamin WIE spelling bee.pdf)regulamin WIE spelling bee.pdf

Zwiedzamy Muzeum Wojska Polskiego

Email Drukuj

Muzeum Wojska Polskiego to powszechnie zanana placówka muzealna. Wraz z grupą chłopców wybraliśmy się już kolejny raz, aby zobaczyć eksponaty wojskowo-historyczne.

Więcej…

Kibicujemy Legii na stadionie Pepsi Arena

Email Drukuj

5 marca 2015r. dopingowaliśmy na stadionie Pepsi Arena przy ul. Łazienkowskiej drużynę Legii Warszawa w meczu ćwierćfinałowym z Śląskiem Wrocław. Pomimo niskiej temperatury powietrza atmosfera na meczu była gorąca.

Więcej…

Szlakiem staromiejskich piwnic

Email Drukuj

Piwnice staromiejskie to liczące sobie często po kilkaset lat podziemia. Są jednym z najlepiej zachowanych fragmentów Starego Miasta, obszaru, który ze względu na swoją niezwykłą historię został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najstarsze elementy piwnic pochodzą nawet z przełomu XIII i XIV wieku, czyli z początku osadnictwa na terenie warszawskiej Starówki.

Więcej…

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Email Drukuj

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Więcej…

SPOTKANIE Z KULTURĄ

Email Drukuj

W dniu 28 lutego 2015 roku Nasi wychowankowie udali się do teatru „SYRENA” na musical pt. „Makabreski- Muzyczny Seans Czarnego Humoru”. Przesycony czarnym humorem spektakl muzyczny nawiązujący do tradycji teatru makabreski i groteski. Podstawą scenariusza jest kilkanaście „pedagogicznych” wierszyków napisanych w XIX w. przez niemieckiego lekarza Henryka Hoffmana.

Więcej…

II etap Turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora MOS Zielonka

Email Drukuj

24 lutego 2015r. wzięliśmy udział w II-gim etapie Turnieju o Puchar Dyrektora MOS Zielonka w piłce siatkowej. Turniej był rozgrywany w Wołominie. Do tej pory rozegraliśmy 6 meczów i wszystkie wygraliśmy.

Więcej…

Wujek Samo Zło i telewizja TVN w naszym Ośrodku

Email Drukuj

17 lutego 2015r. w naszym ośrodku mieliśmy przyjemność gościć Macieja Gnatowskiego, rapera i prezentera telewizyjnego, szerzej znanego, jako Wujek Samo Zło. Wraz z Wujkiem Samo Zło do ośrodka przyjechała także ekipa z telewizji TVN, która robiła na ten temat materiał do programu Dzień Dobry TVN.

Więcej…

Warsztaty dot. funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie.

Email Drukuj

Wychowankowie I grupy uczestniczyli w warsztatach dotyczących funkcjonowania osób niewidomych. Warsztaty składały się z trzech spotkań. Podczas pierwszych zajęć chłopcy mogli sprawdzić swoją wiedzę nt funkcjonowania osób niewidomych. Drugie spotkanie poprowadziła osoba niewidoma, której na codzień pomaga pies przewodnik - p. J. Witkowska przedstawicielka Fundacji Vis Maior.

Więcej…

MOS Osowska na parkiecie najlepsza!

Email Drukuj

16 lutego 2015 r. odbył się V Turniej Trójek Koszykarskich, którego organizatorem był Dom na Trakcie. Nasz Ośrodek reprezentowali: Bartosz Szewczyk, Oskar Witkowski, Dominik Baum oraz Mateusz Nowowiejski.

Więcej…

Dla Nas zima może być bez śniegu!

Email Drukuj

Wychowankowie grupy I i III wraz z wychowawcami wybrali się jak co roku na sztuczne lodowisko - tym razem do Wesołej.

Więcej…

Uczniowie uczestniczyli w projekcje pt.:"Krok w dorosłość"

Email Drukuj

Od października 2014 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt.: "Krok w dorosłość" organizowanym przez Zespół Szkół Nr 108 przy ul. Św. Bonifacego 81.

Celem projektu było :

- przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji zawodowej i edukacyjnej;

- wspieranie w rozwoju osobowości zainteresowań, umiejętności, nabywaniu wiedzy o zawodach;

- poszerzenie horyzontów i zwiększenia perspektyw mobilności zawodowej uczniów.

Więcej…

Spotkanie z Jakubem Kwiatkowskim

Email Drukuj

16 grudnia 2014 r. w naszym ośrodku odbyło się spotkanie z rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakubem Kwiatkowskim.

Prowadzący spotkanie Sebastian Rębowski przedstawił drogę jaką podążał Jakub Kwiatkowski po zakończeniu edukacji w Wyszkowie. Planował studiować informatykę, jednak ostatecznie wybrał dziennikarstwo. W trakcie studiów już pracował w „Radiu dla Ciebie” i w Radiu „Zet”. Po ukończeniu studiów podjął pracę w branży public relation. Pracował jako menager polskiego oddziału Euro Sport, pełnił rolę dyrektora w media relations w agencji Polish Sport Promotion. Był również rzecznikiem PZPN oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki gdzie skutecznie wprowadzał zasady profesjonalnej komunikacji korporacyjnej. Współpracował także przy organizacji Euro 2012.

 

Więcej…

Spotkanie z Tomaszem Kucharskim

Email Drukuj

Zwyciężyć, to jest bardzo dużo, bo to zawsze kojarzy się z rywalizacją, która prowadzi do sukcesów. Wszyscy odnosimy zwycięstwa i jesteśmy z nich dumni. Znamy jego smak. Ale sukces sukcesowi nie jest równy. My wiemy o tym i potrafimy docenić tych wszystkich, którzy w swoich sukcesach wznoszą się ponad przeciętność, ponad pułapy, wydawać by się mogło ludzkich możliwości. To są bohaterowie sportowi i mam dziś (15 grudnia 2014 r.) wielką przyjemność powitać w naszej szkole wielkiego sportowca – dwukrotnego mistrza świata i dwukrotnego mistrza igrzysk olimpijskich, jednego z najlepszych wioślarzy na świecie - Pana Tomasza Kucharskiego.

Więcej…

Znawcą Sportu w MOS Nr 7 w Roku Szkolnym 2014/2015 został...

Email Drukuj

15.01.2015- VI NOWOROCZNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE- RELACJA

15 stycznia 2015 roku odbył się w MOS Nr 7 już VI Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie. To jedno z naszych cyklicznych corocznych wydarzeń sportowych.

Więcej…

Zapraszamy na VI Noworoczny Konkurs Wiedzy o Sporcie w MOS nr 7- 15.01.2015r.- godz.16.00 na sali gimnastycznej MOS Nr 7

Email Drukuj

CELE KONKURSU

• głównym celem konkursu jest poszerzenie sportowej wiedzy wychowanków

Więcej…

LODOWISKOWO Z KLASA II C

Email Drukuj

Niesamowita energia. Godzina 9.00 rano, a tu już IIC czeka przed lodowiskiem. Uśmiechnięci, radośni i pełni energii uczniowie przez prawie dwie godziny mogli oddawać się zimowemu szaleństwu.

Więcej…

WARSZTATY TEATRALNE KAMELEON

Email Drukuj

Od listopada pod opieką p. Małgorzaty Fili, p. Magdaleny Kożuchowskiej oraz p. Agnieszki Wilczak w naszym ośrodku swoją działalność rozpoczęło koło teatralne „KAMELEON”. Koło jest prowadzone w ramach zajęć pozalekcyjnych i skupia wszystkich chętnych uczniów z Gimnazjum Nr 162 oraz ZSZ Nr 63. Celem warsztatów teatralnych jest rozbudzanie zainteresowań uczniów teatrem, rozwijanie zdolności artystycznych oraz udział w życiu kulturalnym szkoły.

Więcej…

W poszukiwaniu światła - Jasełka w MOS Nr 7

Email Drukuj

18 grudnia 2014 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego wychowankowie, przy pomocy nauczycieli i wychowawców, przygotowali jasełka pt. "W poszukiwaniu światła".

Więcej…

Spotkanie Wigilijne w Pałacu Kultury i Nauki

Email Drukuj

W środę 17 grudnia wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7, uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym odbywającym się w Pałacu Kultury i Nauki.

Więcej…

PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2014/2015

Email Drukuj

PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2014/2015 WARSZAWSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH I DOMÓW DZIECKA

Więcej…

Szczęśliwego Nowego Roku

Email Drukuj

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj

IGRZYSKA PODWÓRKOWE - nie mogło Nas tam zabraknąć

Email Drukuj

29.11.14 r. i 03.12.14 r. odbyły się na obiekcie sportowym UW przy ul. Banacha 2A zawody w pływaniu, koszykówce i siatkówce. Były to kolejne imprezy z cyklu IGRZYSK PODWÓRKOWYCH na których nie mogło nas zabraknąć.

Więcej…

VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Email Drukuj

W dniu 6.12.2014 w naszej placówce odbył się już VIII turniej tenisa stołowego Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora MOS NR7. W zawodach wzięło udział 8 placówek :

Więcej…

Spotkanie z Łukaszem Czaplą

Email Drukuj

Jeszcze w nieodległych latach, ale także chyba i obecnie, najpopularniejszym gatunkiem filmowym były i są westerny. Piękno i atrakcyjność tych filmów zapewniały akcje w romantycznych i dzikich plenerach amerykańskiej prerii. Ale największą atrakcją tych filmów byli ich główni bohaterowie – kowboje, którzy bardzo szybko i celnie strzelali z rewolwerów tzw. koltów i z winczesterów. Akcję tych filmów wykreowały wielkich hollywoodzkich aktorów: Steve McQueen’a, Paula Newman’a, Kirk Douglas’a i wielu innych. Znamy te nazwiska, zna je cały świat. Jednak żaden z nich nie był autentycznym mistrzem świata w strzelectwie.

Więcej…

„Kibicuję bezpiecznie” – rozstrzygnięcie konkursu!

Email Drukuj

27 Listopada wychowankowie naszego ośrodka mięli zaszczyt uczestniczyć w uroczystym zakończeniu konkursu pod tytułem „Kibicuję bezpiecznie”, które odbyło się w siedzibie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. Zadaniem każdej z grup biorących udział w konkursie było wykonanie od 1 do 3 zdjęć, oraz wymyślenie od 3 do 10 zasad promujących bezpieczne zachowanie podczas kibicowania.

Więcej…

List Ministra Edukacji w sprawie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

Email Drukuj

Pierwsze spotkanie koła filmowego

Email Drukuj

Dnia 24 listopada 2014 roku odbyło się w naszym Ośrodku pierwsze spotkanie koła filmowego. Uczestniczyło w nim ośmiu wychowanków.Ten mile spędzony wieczór rozpoczął się od krótkiego wykładu na temat stereotypów narodowych funkcjonujących w naszym życiu.

Więcej…

Teatr 6. piętro ,,CZECHOW ŻARTUJE ! ''

Email Drukuj

Dziewiętnastego listopada nasi wychowankowie mieli możliwość uczestniczyć w sztuce teatralnej pt: "CZECHOW ŻARTUJE!" w Teatrze 6. piętro.

Spektakl jest oparty na pomyśle połączenia w jeden wieczór teatralny wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa jest kolejnym autorskim spektaklem Eugeniusza Korina - współzałożyciela i dyrektora artystycznego Teatru 6.piętro.

Więcej…

VII OŚRODKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Email Drukuj

W dniu 13.11.2014r. w naszej placówce odbył się już VII turniej tenisa stołowego.

Więcej…

Święto Odzyskania Niepodległości w MOS 7

Email Drukuj

Dnia 6 XI 2014 roku w naszym ośrodku obchodziliśmy z wyprzedzeniem 96- tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w niej wychowankowie oraz pracownicy placówki.

Jest to nasze najważniejsze święto narodowe. Chcieliśmy więc dołożyć niewielką cegiełkę, dziękując w ten sposób ludziom, którzy się do tego przyczynili.

Więcej…

Uczniowie na wystawie poświeconej gen. Stanisławowi Sosabowskiemu

Email Drukuj

Uczniowie na wystawie poświeconej gen. Stanisławowi Sosabowskiemu.

6 listopada 2014 r. uczniowie klasy II ZSZ obejrzeli wystawę poświeconą gen. Stanisławowi Sosabowskiemu, obrońcy Warszawy w 1939 roku, dowódcy 21 Pułku Piechoty Dzieci Warszawy, a także twórcy i dowódcy Pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Więcej…

Paintball z W 5 Arena

Email Drukuj

W środę 5 listopada wychowankowie MOS Nr 7 mięli przyjemność uczestniczyć w rozgrywkach Paintball. Dzięki uprzejmości władz W 5 Arena, mieszczącej się przy ulicy Wawelskiej 5, wychowankowie grupy I mięli do dyspozycji 2 poziomy o łącznej powierzchni ok. 1000 m2.

Więcej…

PIŁKARZE MOS NR 7- 7 NA 7

Email Drukuj

Z 9 meczów, które są do rozegrania w rundzie jesiennej Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka sezonu 2014/2015 pierwsza drużyna naszego ośrodka rozegrała już 7, i każdy zakończył się naszym zwycięstwem. Przedłużyliśmy zatem naszą passę zwycięstw do 35 meczów. 35 zwycięskich meczów pod rząd!!! Ostatni mecz przegraliśmy prawie dwa lata temu(dokładnie 15.11.2012 r.)

Więcej…

Spotkanie z Edwardem Skorkiem

Email Drukuj

Nieczęsto się zdarza, że w przeciągu dwóch lat sportowcy z gier zespołowych zdobywają wszystkie najbardziej prestiżowe tytuły na świecie. W historii światowego i polskiego sportu jest jednak okres dwóch lat, kiedy to polscy siatkarze zdobyli trzy medale:

- w 1974 roku – w Meksyku – mistrzostwo świata

- w 1975 roku – w Belgradzie – wicemistrzostwo Europy

- w 1976 roku – w Montrealu – mistrzostwo olimpijskie

„Mam wielki zaszczyt powitać w naszej szkole wicemistrza Europy, mistrza świata, mistrza olimpijskiego, jednego z najlepszych siatkarzy wszechczasów, kapitana polskiej reprezentacji siatkarskiej profesora Edwarda Skorka” – tymi słowami powitał mistrza olimpijskiego, prowadzący spotkanie Sebastian Rębowski. Po oficjalnym przywitaniu, a przed konferencja prasową organizator przedstawił sylwetkę i wyniki sportowe gościa:

Edward Skorek urodził się 13 czerwca 1943 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Siatkarz atakujący. Trener. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony m.in. trzykrotnie złotym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Reprezentował kluby sportowe: Lechia Tomaszów Mazowiecki, AZS AWF Warszawa, CWKS Legia Warszawa, Panini Moderna Włochy.

Więcej…

Co Powiesz na temat… Pierwsza spotkanie!!!

Email Drukuj

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację po DRUGIE w ramach projektu "co powiesz na temat".

Nasze spotkanie rozpoczęło cykl dyskusji o ważnych, kontrowersyjnych, uniwersalnych sprawach, ...problemach... Dziś rozmawialiśmy o BUNCIE. Gościem specjalnym była Henryka Krzywonos. Podzieliła się z młodzieżą swoimi osobistymi, niezwykle poruszającymi doświadczeniami. O wielu sprawach mówiła głośno pierwszy raz, by pokazać wychowankom z zakładów i ośrodków, że bez względu na wszystko - można.

Więcej…

A tutaj... uczniowie ZSZ w Centrum Nauki Kopernik

Email Drukuj

Uczniowie ZSZ w Centrum Nauki Kopernik.

Tekst: K.P.

Więcej…

Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik

Email Drukuj

W ramach konkursu pt. „Fizyczno – chemiczna waluta Warszawska” w dniu 21 października 2014 r. sześcioro uczniów z klas III zwiedziło Centrum Nauki Kopernik. Jest to największe centrum nauki w Polsce, którego celem jest wyjaśnianie skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie do myślenia i rozbudzanie ciekawości wobec otaczającego świata.

Więcej…

Test Coopera 2014

Email Drukuj

Test Coopera 2014 – My też tam byliśmy

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.

Więcej…

Uczniowie na wystawie pt."Polska Walcząca"

Email Drukuj

Dnia 16 października 2014 r. uczniowie klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej wybrali się na dziedziniec Zamku Królewskiego by obejrzeć wystawę pt.: „ Polska Walcząca”.

Więcej…

Wycieczka do Mennicy Polskiej

Email Drukuj

15 października 2014r. sześcioro uczniów z klas III gimnazjum w ramach udziału w konkursie pt. „Fizyczno – chemiczna waluta Warszawska” zwiedziło Mennicę Polską S.A. przy ul. Waliców 11 w Warszawie.

Więcej…

BMW Car Art Collection

Email Drukuj

W środę 15.10.2014 chłopcy z gr VI, mieli okazję obejrzeć z bliska sportowe wersje samochodów BMW wystawianych w Muzeum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w ramach wystawy pod tytułem: BMW Car Art Collection. Nie były to zwykłe sportowe beemki. We wnętrzu Muzeum stało sześć oryginalnych samochodów, które brały udział w wyścigach na najsłynniejszych torach Europy.

Więcej…

Planszówki na Narodowym

Email Drukuj

W sobotnie przedpołudnie 04.10.2014, chłopcy którzy pozostali w Internacie na weekend, mieli okazję wziąć udział w imprezie zorganizowanej na Stadionie Narodowym pod tytułem Planszówki na Narodowym. Wydarzenie to związane było z prezentacją różnorodnych gier planszowych dla osób w różnym wieku.

Więcej…

Wielka sztuka na czterech kołach. Wystawa BMW Art Car Collection w Centrum Sztuki Współczesnej.

Email Drukuj

09 października wychowankowie grupy IV i III uczestniczyli w wystawie artystycznej kreacji samochodów BMW, organizowanej po raz pierwszy w Polsce. Artyści z całego świata przekształcając samochody BMW w dzieła sztuki odzwierciedlają kulturowy i historyczny rozwój sztuki, designu oraz technologii.

Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej – święto nie tylko nauczycieli!

Email Drukuj

Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Komisji Edukacji Narodowej. 14 październik w MOS nr 7 to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy wkładają całe swoje serce, aby młodzież w naszej placówce czuła się naprawdę dobrze i bezpiecznie.

Więcej…

Z wizytą na stajni

Email Drukuj

13 października 2014 roku wychowankowie MOS 7 odwiedzili po raz pierwszy ( w tym roku szkolnym ) stajnię w Dawidach. Poniedziałek był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, więc uczniowie spędzili ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu w towarzystwie najpiękniejszych zwierząt świata.

Więcej…

Z wizytą w wiosce wikingów

Email Drukuj

Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Wdowczyka- Einara grodu Jomsborg, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7, 11 października mięli możliwość uczestnictwa w historycznym pikniku, który odbył się właśnie w warowni Wikingów i Słowian (Jomsborg).

Więcej…

Spotkanie z Dariuszem Goździakiem

Email Drukuj
Dwadzieścia dwa lat temu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie polska reprezentacja w pięcioboju nowoczesnym w składzie: Arkadiusz Skrzypaszek, Maciej Czyżowicz i Dariusz Goździak zdobyła złoty medal olimpijski.
Więcej…

Samorząd Uczniowski MOS Nr 7

Email Drukuj

W dniu 1 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tak jak w roku poprzednim kandydowało 9 osób – przewodniczących poszczególnych klas. Wybory poprzedziła również kampania wyborcza, w trakcie której kandydujący starali się przekonać swoich wyborców.

Z przyjemnością ogłaszamy, że przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego MOS nr 7 został Bartłomiej Szewczyk z klasy IIIA a jego zastępcą Karol Łyciuk z klasy IAZ.

Mamy nadzieję, że obietnice przewodniczącego nie były puste. Życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2014/2015!!!!

Zwierzęta origami i nie tylko

Email Drukuj

W dniu 26 września klasy IIC i IIIB miały okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej pod tytułem „Zwierzęta origami i nie tylko”. Lekcja odbyła się w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, przy Łazienkach Królewskich. Nie było łatwo tam dotrzeć, ale gdy wreszcie nam się udało bawiliśmy się świetnie.

Więcej…

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Email Drukuj

5 października zwiedzaliśmy warszawski Zamek Królewski. Jest to barokowo - klasycystyczny zamek znajdujący się przy placu Zamkowym 4 i jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Warszawie. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.

Więcej…

Uczniowie na Dniach Pamięci Pawiaka

Email Drukuj

Dnia 2 października 2014r. uczniowie klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w Dniach Pamięci Pawiaka.

Więcej…

Uczniowie obejrzeli spektakl edukacyjny pt."Kulek"

Email Drukuj

Dnia 1 października 2014r. uczniowie Naszego Ośrodka obejrzeli w Teatrze Kamienica spektakl edukacyjny pt.”Kulek”.

Więcej…

Strona 1 z 2


Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /www/templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135