FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2014/2015

Email Drukuj

Dnia 16 kwietnia odbył się w naszym Ośrodku Festiwal Projektów Edukacyjnych. Celem imprezy było zaprezentowanie efektów pracy uczniów klas III gimnazjum. W tym roku ideą przewodnią festiwalu była Unia Europejska. Wychowankowie byli podzieleni na siedem zespołów, które pod okiem nauczycieli-opiekunów od początku roku szkolnego przygotowywały swoje prezentacje i wystąpienia. Każda grupa miała przedstawić jedno z państw Unii Europejskiej.

Oto tegoroczne tematy :

 

1. Czy Holandia słynie tylko z wiatraków i tulipanów?

2. Bułgaria – między kuchnią a kulturą.

3. Paryż stolicą Francji.

4. Włochy – kolebka kultury europejskiej.

5. Hiszpania piłkarskim wzorem dla MOS nr 7. Sukcesy piłkarskie naszego Ośrodka.

6. Niemcy – nasi sąsiedzi zza Odry.

7. Czy mała Malta Unii Europejskiej może zauroczyć wielki świat?

Każda grupa przygotowała swoją prezentację w innej formie, co spowodowało, że podróż po Europie była bardzo ciekawa. Siedem sal lekcyjnych zamieniło się w poszczególne kraje, a wszyscy wychowankowie i pracownicy mieli okazję zwiedzić każdy z nich. Słuchaliśmy regionalnej muzyki, próbowaliśmy charakterystycznych potraw, poznaliśmy słynne zabytki i nie tylko. Zabawa była fantastyczna, a przy okazji udało się przemycić odrobinę nauki J

Na koniec zorganizowany został plebiscyt na najlepszy projekt. Według wychowanków wygrała Hiszpania, a nauczyciele i pracownicy zagłosowali w większości na Francję.

Czekamy na przyszły rok i nowe pomysły.

Tekst: K.K i K.K.